Ako výchova v detstve vplýva na sexuálny život v dospelosti?

by spravca

Sexuálna energia je základný motivátor v živote každého jedinca v našej spoločnosti. Ak sa Vám predchádzajúca veta zdá príliš radikálna rozhodne to nie je Vaša vina ale naopak, vina spoločnosti, v ktorej vyrastáme. Už Sigmund Freud začiatkom minulého storočia postavil základy nielen psychoanalýze no najmä štúdiu ľudskej sexuality.

Sex ako taký je téma, ktorú uzatvárame ako tabu a je priam nemysliteľné o ňom hovoriť na verejnosti. To je pritom úplne absurdné. Keby nie je sex, nie je ľudstvo.

Prečo je dôležité venovať sexuálnej výchove našich detí pozornosť?

Od detstva k nám naše deti vzhliadajú. Rodič je postava, ktorá dokáže čokoľvek a má odpovede na všetky otázky. Práve preto je dôležité nestavať naše deti do pozície, v ktorej sa s nami budú báť rozprávať o intímnych stránkach svojho života a ich prvá osveta príde zo sveta pornografie, ktorý tak ako každý priemysel dodáva len ilúziu, ktorá je absolútne odtrhnutá od reality.

Puberta je jedno z najkritickejších období vo vývoji našej psychiky a taktiež obdobie rebélie a sebaobjavovania. Prvé lásky a bozky sa postupne menia na prvé sexuálne skúsenosti a vzťahy a práve tieto prvé ,,popálenia’’ nás zmenia navždy.

Existuje mnoho pálčivých tém, pri ktorých dieťa potrebuje radu a podporu skúsenejšieho človeka. Od prvých skúseností, s ktorými sa chce jednoducho zveriť až po problémy alebo zdanlivé anomálie, o ktorých netušia, že sú úplne normálne. Ak budeme našim deťom zakazovať čokoľvek spojené so sexom, dostaneme potomka, ktorý je vrhnutý do sveta úplne sám a bez akejkoľvek podpory. Toto môže mať fatálne následky, ktoré naše deti poznačia na celý život a nebudú dementovať len ich sexuálny život ale aj sebavedomie a tým pádom aj úplne bežný život.

Predsudky voči sexu a dopady na spoločnosť.

Naše deti vyrastú na dospelých ľudí a budú tvoriť spoločnosť, ktorá po sexe túži no odmieta o ňom hovoriť. Naše sexuálne túžby sa stanú deviáciou a ostanú nenaplnené. Sexuálny život upadne do bežnej rutiny a spôsobí frustráciu, ktorá nás bude ovplyvnovať počas každodenného bytia. Následné sexuálne bloky, problémy s intimitou či nedostatok dôvery voči sexuálnemu partnerovi nás môžu sprevádzať roky a nie je zrovna jednoduché sa ich zbaviť.

Terapia Tantrou

Tantrické učenie je od nepamäti súčasťou meditácie a duchovnej očisty, ktoré v spojitosti s masážou napomáha rozprúdiť energie a oslobodiť telo aj myseľ od stresu a napätia. Práve spomínané predsudky spoločnosti spôsobujú, že tantrické masáže sú hádzané do jedného vreca prostitúcie a erotická masáž spolu s akýmikoľvek prejavmi erotiky sú považované za tabu. Tantra však môže poskytnúť riešenie na problémy s intimitou v prípade, kedy na to klasický terapeut nestačí, alebo jeho služby jednoducho nechceme vyhľadávať.

Podstatou terapeutickej tantra masáže totiž nie je len sexuálne potešenie. Vyškolené tantra masérky sa venujú najmä nájdeniu bolestivých miest a snahe o odblokovanie obranných bariér, ktoré sme si vytvorili. Druhy tantra masáží sú rôzne a ponúkajú mnoho možností pre otvorenie sa vlastnej sexualite. Len sa im netreba brániť. Naopak, musíme sa vzoprieť svojej výchove a predsudkom a prijať sexualitu ako svoju pevnú súčasť.

 

 

 

 

 

 

You may also like