Začať treba od podlahy. Viete akú dať kam?

Začať treba od podlahy. Viete akú dať kam?

by spravca

Kladenie podlahy je základným úkonom pri zariaďovaní interiéru. Po oknách to býva najbežnejšia aktivita, s ktorou sa stretne každý, kto sa sťahuje do nového. Pri veľkom výbere rôznych typov podláh, môže byť často ťažké sa zorientovať. Pozrite sa s nami na to, akú podlahu je kam vhodné poklásť a aké to so sebou prináša výhody.

Vstup je dôležitý

Určite to všetci poznáte. Počasie vonku nepraje, všade samá voda, či blato a vy to všetko nosíte domov. A čo si to odnesie ako prvé? No predsa podlaha v chodbe. Na jednej strane by tak mala byť vode, ideálne aj škrabancom odolná a na druhej strane aj ľahko zmývateľná s protišmykovými vlastnosťami. A ideálne, aby na nej nebolo nič vidieť. Použite preto kamennú dlažbu, linoleum, či kameň. Budete spokojný.

Tam, kde sa všetci stretávajú

Kuchyňa je miestom, kde sa stretávajú všetci členovia rodiny. Často sa v nej rozlieva, veľa vecí padá na zem. Musíte počítať s tým, že podlaha v kuchyni dostáva poriadne zabrať. Aj tu je preto vhodným riešením kamenná dlažba, linoleum, či vinylová podlaha. Ideálne s podlahovým vykurovaním.

Obývačka a spálňa

Obývacia miestnosť je vizitkou domu. Tam prijímate návštevy, deje sa spoločenský život. Reprezentuje vás a celý váš byt. Preto by mala byť príjemným miestom, pričom to isté platí aj o podlahe v nej. Na podlahové kúrenie je vhodné umiestniť drevenú či vinylovú podlahu, korok, či laminát. V kombinácii s kobercom urobíte veľmi dobre. Podobne to platí aj o spálni. Väčšinou v nej chodíte bosý a preto je vhodné, aby bola podlaha príjemná na dotyk. Terajším hitom je  drevená podlaha s podlahovým kúrením.

Odolná, protišmyková, ľahko zmývateľná

Taká musí byť podlaha v kúpeľni. Keďže sa v nej deje veľa úrazov, najmä kvôli vytečenej vode zo sprchy, či vane, sú vhodnými materiálmi na podlahu kamenná dlažba, liata podlaha alebo vinylová podlaha. Podlahové kúrenie určite poteší.

Akú podlahu máte domy vy? Čo by ste zmenili a s čím ste spokojný? Podeľte sa o svoje tipy spolu s ostatnými.

 

 

You may also like