AKÉ DRUHY ROŠTOV DO POSTELE MÁTE K DISPOZÍCII?

AKÉ DRUHY ROŠTOV DO POSTELE MÁTE K DISPOZÍCII?

by spravca

Kvalitný rošt by mal byť základom každej správnej postele. Vedeli ste však, že poznáme viacero druhov roštov s odlišnými charakteristikami? Predstavíme vám ich na nasledujúcich riadkoch spolu so zameraním na ich výhody a členenie.

Niet nad stabilnú klasiku

Hoci matrac je na prvý pohľad viditeľnejší a tiež ho viac cítite, v skutočnosti sa matrace a rošty do postele vzájomne dopĺňajú a spoločne poskytujú nášmu telu primeranú podporu počas spánku a odpočinku. Rošt je podkladom matracu a aj s jeho pomocou dokáže náš organizmus lepšie uvoľniť a poskytnúť potrebný priestor na oddych kĺbom a stavcom. V neposlednom rade je dôležitý z hľadiska zachovania priedušnosti a suchého stavu matracu. Jednou z hlavných skupín roštov sú pevné rošty vyrábané z masívneho dreva, ktoré sú častým podkladom predovšetkým pod pružinovými matracmi. Pri masívnych roštoch následne rozlišujeme podkategórie motorových, pevných alebo polohovateľných roštov.

Rošty priam stvorené pre penové a latexové matrace

Druhú rozsiahlu skupinu roštov predstavujú lamelové rošty, ktoré sú odporúčaným podkladom v prípade penových a latexových matracov. Nájdete o nich zmienku aj pod termínom rošty s predpätými lamelami a ich zdrojom je vrstvené drevo. Ďalej sa členia na pevné a výkyvné rošty z hľadiska možností pohybu, plastové prípadne gumené s ohľadom na typ použitých puzdier a napokon môžu byť doplnené o odpruženie alebo bez odpruženia. Lamelový rošt dokáže výrazne predĺžiť životnosť matraca a môže mať v prípade záujmu vplyv na jeho tuhosť alebo pružnosť. Napomáha pri odvetrávaní lôžka a dodáva matracu vlastný systém pruženia. Pri lamelových roštoch z dielne spoločnosti Materasso je navyše garantovaný pôvod ich materiálu a tým pádom aj ich kvalita.

Podobne ako masívne, aj lamelové rošty môžu byť motorové, pevné prípadne polohovateľné. Väčšina umožňuje prístup do úložného priestoru z boku postele prípadne od nôh a niektoré disponujú väčším počtom lamiel, aby tak efektívnejšie kopírovali matrac. Menej známym typom roštov do postele sú napokon rošty s pružiacim tanierovým systémom, pomocou ktorého je možné bodovo kopírovať tvar ľudského tela v piatich smeroch.

You may also like