Vzdelávanie a rozvoj zamestnancov s ľahkosťou

by spravca

Pred pár dňami som sa vrátila z jedného super tranformačného seminára. Bol to úžasný zážitok plný smiechu a nových informácií. Keď skončí škola, veľa ľudí si povie: „Juchú, už sa nemusím nič učiť, už mám …“ (aha dostal si nejaký papier) – tak práve vtedy si sám sebe kladieš tzv. polená pod nohy. Načo to robíš? Prináša ti to niečo? Možno si už teraz ako čítaš tieto riadky uvedomuješ ako by si sa mohol posunúť vo svojom živote ďalej a byť kompetentnejším v tom čo robíš alebo plánuješ robiť.

Vzdelávanie je super. Môj názor. Možno sa nezhodneme. Treba si uvedomiť len jedinú vec. Keď nerastieš, nestagnuješ, doslova cúvaš vzad. Verím, že chceš napredovať a byť stále lepší a lepší. V dnešnej modernej dobe plnej elektroniky a počítačov je to úplne jednoduché a doslova aj lacné vzdelávať sa alebo študovať.

Ak nebudeš napredovať budeš cúvať

Predstav si takú jednoduchú vec ako sedíš pri počítači a pustíš si nejaký podcast alebo webinár, prípadne video, či prečítaš dokument. Doslova mám chuť zakričať: „Je to až príliš jenoduché. To je úžasné.“ E-learning kurzy som v škole len študovala, lebo sme sa ich učili v rámci praxe programovať a projektovať. Doba ide dopredu tak rýchlo… Mal by si to možno aspoň zvážiť, či by to mohla byť cesta, ktorou by si sa mohol zlepšovať. Vzdelávanie a rozvoj zamestnancov je dôležité aj pre vývoj a napredovanie samotnej firmy. Veď asi máte nejakú firemnú stratégiu a je lepšie mať šikovných podriadených a kolegov. Čo si myslíš ty?

Šetri svoj čas

Mám pre teba tip. Zamestnanci sa tešia keď idú na školenie aby sa mohli uliať z práce. Samozrejme sú určite aj taký čo radi šetria čas a preto by pristali na elektronické vzdelávanie. Online vzdelávanie má svoje výhody. Šetrí čas “tvojich” ľudí a aj tvoje peniaze – pokiaľ si majiteľ firmy. Je opakovateľné. Toto prosím cháp tak, že si môžeš prípadne video alebo dokument pozrieť znova a znova a znova.

Online vzdelávanie ocenia nielen zamestnanci, avšak aj zamestnávatelia. Veď aj tvoj šéf sa chce stále posúvať vpred. Ver mi od kedy sa dozvedel, že ak sa neposúva vpred tak vlastne ide vzad, chce sa učiť viac ako ty. Viac užitočných skvelých informácií? Tak tu je teda veru z čoho vyberať.

Autorské právo: rawpixel / 123RF Reklamní fotografie

You may also like