Vonkajšie nástenné svetlá – podľa čoho ich vyberať?

by spravca

Ak si zariaďujete dom, vonkajšie svietidlá zohrávajú rovnako veľkú úlohu ako tie vnútorné. Dôležité sú z bezpečnostného, ale aj estetického hľadiska. Aké typy vonkajších svietidiel môžete vyberať a čo si pri výbere všímať?

Správne osvetlenie okolia domu, firemných priestorov, či záhrady je v podvečerných či nočných hodinách veľmi dôležité. Napríklad, v okolí domu sa nachádza množstvo terénnych nedokonalostí, predmetov či schodíkov, ktoré môžu byť po tme neviditeľné. Ak nie sú dostatočne dobre osvetlené, riskujete úraz. Práve preto je dôležité vyberať vonkajšie osvetlenie, ktoré je dostatočne silné.

Na druhej strane však treba brať ohľad aj na estetickú stránku osvetlenia. Moderným trendom je mať štýlovo osvetlený dom, pri výbere umiestenia vonkajších svietidiel tak nehľaďte len na praktickú stránku, ale aj na to, ako budú vonkajšie nástenné svietidlá v noci vyzerať.

Našťastie, výber moderných vonkajších svietidiel je pomerne jednoduchý. Väčšina svietidiel, ktoré sa dnes predávajú, sú navrhované s dôrazom na štýlový dizajn, ktorý sa dokonale hodí na akúkoľvek fasádu domu.

Kvalita a praktické funkcie

Pri výbere vonkajších svietidiel dbajte v prvom rade na kvalitu. Kvalitné svetlá na stenu disponujú väčšinou LED technológiou. Tá je zárukou silného svetla, ktoré zároveň vyzerá moderne. Výhodou LED vonkajších svietidiel je aj veľmi dlhá životnosť. Kvalita je dôležitá aj z hľadiska odolnosti. Vonkajšie svietidlá sú neustále vystavované výrazným výkyvom teplôt, vlhkosti a iným poveternostným vplyvom. Nekvalitné čínske svietidlá dokážu už po pár týždňoch používania prestať fungovať, čo nepoteší asi nikoho. Kvalitné svietidlá naviac prinášajú aj praktické benefity, napríklad automatické zapínanie pri detekcii pohybu.

Ak hľadáte štýlové a kvalitné svietidlá s rozličnými atraktívnymi dizajnami a farebnými kombináciami, odporúčame navštíviť predajňu Svietidlá R1, kde ich zoženiete za najvýhodnejšie ceny!

You may also like