Cena zlata prudko stúpa! Ako na ňom zbohatnúť?

by spravca

Investícia do zlata je už dlhodobo jedným z najbezpečnejších spôsobov, ako bezpečne investovať svoje peniaze. V dnešnej dobe naviac investícia do zlata prináša aj možnosť slušného zárobku. Ako však postupovať?

Kým v roku 2010 mala 1 kg tehlička zlata hodnotu 29 635€, v dnešnej dobe sa jeho cena pohybuje okolo 54 964€, no výnimkou nie sú ani ceny o niekoľko tisícok eur vyššie. Tieto čísla snáď dostatočne dobre popisujú, ako výhodná je v skutočnosti investícia do zlata. Cena zlata zvyčajne stúpa pomaly, no po skončení korona krízy zrazu začala stúpať extrémne rýchlo. Dôvodom tohto javu je pravdepodobne skutočnosť, že ľudia začali zlato vo veľkom nakupovať po tom, ako si uvedomili, ako môže ekonomika prudko padnúť. Ak svoje peniaze neinvestujete, pri rôznych pohyboch ekonomiky ich hodnota kolíše, čo znamená, že pri peniazoch na bankovom účte riskujete pokles ich hodnoty.

Ak peniaze rozumne investujete do zlata, ich hodnota bude stúpať a ak budete zlato o niekoľko rokov chcieť predať, na jeho predaji môžete slušne zbohatnúť. Najmä aktuálny prudký nárast ceny zlata znamená, že na takejto investícii viete naozaj dobre zarobiť. Aktuálne totiž zlato prekonalo cenu 1945 amerických dolárov za jednu uncu!

Kde kúpiť zlato na Slovensku?

Vďaka veľkému záujmu o zlato každá mincovňa ide na plná obrátky, no napriek tomu je v niektorých oblastiach zlata nedostatok. Na Slovensku je však zlato relatívne dostupné, najmä v podobe zliatkov, ktoré sú ideálne na investovanie a zohnať ich viete aj za pomerne dostupné čiastky. Ak sa rozhodnete investovať do zlata, dávajte si pozor, aby sa jednalo o rýdze zlato od prestížneho výrobcu.

Najlepšou voľbou je švajčiarske zlato, ktoré môžete na Slovensku kúpiť v predajni na Dunajskej ulici č. 68. Tak neváhajte a investujte do zlata aj vy, v dnešnej dobe sa to skutočne oplatí!

You may also like