Vlastnú firmu si viete založiť aj bez administratívnej tortúry na vašich pleciach

by spravca

Rozhodli ste sa nespoliehať na iných, ale vziať svoj pracovný osud do vlastných rúk a začať s podnikaním? Nenechajte sa odradiť náročným administratívnym procesom, ktorý sprevádza zakladanie vlastnej spoločnosti. Dnes to totiž ide aj ľahšie, než podstúpiť celú tortúru behania po úradoch a vypisovania rôznych dokumentov na vlastnú päsť. Práve v tomto článku vám povieme, ako si založíte firmu bez zbytočných starostí.

Firma bez starostí a za 14 dní

Založenie firmy je proces, ktorý si žiada vedomosti právnika. Potrebujete spísať zakladacie zmluvy a vybaviť množstvo iných úkonov, o ktorých bežný človek nemá podrobné vedomosti. Našťastie, dnes vám právnika a zároveň poradcu pri zakladaní s.r.o., ktorý vybaví všetko potrebné, nahradí jedna služba. A to Firmaren.sk. Prostredníctvom nej si vašu vlastnú spoločnosť založíte v piatich jednoduchých krokoch a všetko nebude trvať viac ako 14 dní.

Ako prvé na internetovej stránke služby vyplníte všetky potrebné údaje – o spoločníkoch, konateľovi, samotnej budúcej spoločnosti vrátane jej názvu, budúceho sídla, činností podnikania a iných nevyhnutností. V druhom kroku zaplatíte za vybavenie založenia firmy a potom sa začnú diať veci, avšak bez vašich starostí. Domov vám akurát príde niekoľko dokumentov na podpísanie, ak máte elektronickú schránku cez občiansky preukaz, vybavíte to aj prostredníctvom nej. Potom služba zabezpečí podanie týchto dokumentov na príslušné úrady, vrátane podania návrhu na zápis do obchodného registra a na získanie potrebných živnostenských oprávnení. Akonáhle príslušné úrady dokumenty spracujú a zašlú vám rozhodnutia, môžete začať podnikať.

Ide to však aj ešte ľahšie a rýchlejšie

K vlastnej firme sa ale môžete dostať aj iným spôsobom, bez čakania a ďalšieho vybavovania. Napríklad už môžete mať rovno hotovú firmu, ktorá je aj platcom DPH. Práve takúto možnosť ponúka ready made s.r.o., s ktorou môžete začať podnikať zo dňa na deň. Ak sa vám náhodou nepáči jej aktuálne obchodné meno, to si môžete kedykoľvek zmeniť.

You may also like