Veľký prehľad regálov vo svete. Ako funguje pokročilá a moderná logistika?

by spravca

Moderné logistické centrá sa neorientujú už len na neustále rozširovanie kapacity ich skladovacích priestorov, ale aj na efektivitu a procesné úkony počas celého pobytu jednotlivých artiklov v konkrétnom sklade. Čo všetko môžeme objaviť v moderných centrách?

Dopravníky

Dopravníkové pásy, hákové dopravníky, automatické, manuálne, inteligentné. Či už na dopravníku premiestňujete prepravky alebo celé paletové vozíky, vo väčších skladoch je ich použitie nevyhnutné už len z hľadiska zrýchlenia celého procesu naskladnenia a vyskladnenia alebo prepravu paliet medzi regálmi.

Trojkolky

Trojkolky v sklade? A načo? Nie každý má v sklade tonové zvitky plechov. Niekedy je potrebné aj 100 krát za deň prebehnúť 200 metrov na druhý koniec skladu, niečo vziať a doniesť to naspäť. V takomto prípade sa osvedčili trojkolky. Skladník nemusí kvôli maličkosti vyťahovať vysokozdvižný vozík. Na trojkolke je skladník rýchly, flexibilný a košík za jeho chrbtom mu pomôže odviezť slušné množstvo tovaru.

Asociácia sklad-predajňa

Veľké množstvo obrovských stavebných alebo nábytkárskych obchodných reťazcov stále nemá prepracovaný elektronický systém, že ak niekto zaplatí pri pokladni, do skladu príde príkaz na vychystanie tovaru, a kým sa zákazník do skladu dostane, tovar má nachystaný na podpis. Tento jednoduchý proces komunikácie pokladne so skladom šetrí čas skladníkom aj zákazníkom.

Autonómne regály

Ide v postate o vylepšenú predchádzajúcu inováciu. V hypermoderných skladoch sú všetky naskladnené produkty schopné samostatne cestovať zo svojho miesta na výdajné miesto. Skladník zadá príkaz na vyzdvihnutie, dopravníky a mechanické ruky vyzdvihnú tovar aj o kilometer ďalej a o pár minút už vám ho odovzdajú. Podobne fungujú aj moderné knižnice a najbezpečnejšie banky sveta.

 

You may also like