Aké problémy dokáže spôsobiť starý regál?

by spravca

Máte v garáži, v šope alebo v pivnici starý regál? Možno by ste sa mali detailnejšie pozrieť na jeho stav a zvážiť jeho výmenu. Starý regál dokáže narobiť poriadnu paseku a verte, že niektoré problémy v živote naozaj nechcete. Ktoré sú tie najzávažnejšie?

Prepadávajúce dosky

Priestor, ktorý je medzi jednotlivými časťami konštrukcie regálov je najčastejšie tvorený z dreva alebo plechu. Podľa toho sa odvíja aj následná nosnosť konkrétneho regálu. Avšak, ak má regál 50 rokov, táto plocha už stráca svoje vlastnosti. Drevo je pravdepodobne hnilé a práchnivé, plech je kompletne hrdzavý. Stačí jeden kompót alebo kladivo navyše a celý regál sa zrúti ako domček z karát.

Poškodenie náradia

Keď padajú veci z regálov, stojí to za to. Rozbité kompóty ešte prežijete, no keď vám padne na zem búracie kladivo za stovky eur a už ho nenaštartujete, zrejme sa moc tešiť nebudete. Okrem nového regálu, ktorý ste si mohli kúpiť ešte predtým takto možno budete potrebovať aj nové vybavenie do vašej dielne.

Auto, podlaha, …

Keď sa regály rozsypú, popadajú veci, no keď sa odtrhne celý regál alebo nejako inak zlyhá jeho kotvenie o podlahu alebo o stenu, môže dopadnúť na novej dlažbe alebo aute. Tam sa už cena šplhá k tisícom eur, o ktoré môžete takýmto neuváženým krokom prísť.

A v najhoršom prípade…

Aj keď regál spadne na auto a kompletne ho zničí, dá sa to rozdýchať. Omnoho horšie však je, keď ho zhodíte na seba alebo na niekoho iného vo vašej blízkosti. Následná liečba a rehabilitácia vás nebude možno stáť peniaze, no čas a zdravie sú dôležitejšie.

Nešetrite na bezpečnosti

Kupujeme si bezpečné autá a neprelomiteľné zámky len preto, aby sme sa chránili, no denne beháme okolo nezabezpečeného regálu. Prečo neobetujete tých zopár eur a nevymeníte váš starý hrdzavý regál za nový, ktorý je nielen bezpečný, ale aj pekný?

 

You may also like