Venujete výchove vášho psa dostatok času, ale jeho výchova sa vám stále nedarí? Uteká vám na prechádzkach, vydáva sa často na súkromné prechádzky po okolí? Alebo riešite problém úporného štekanie v čase, keď ste v práci a máte vďaka svojmu štvornohému kamarátovi problémy so susedmi? Vyskúšajte moderné výcvikové pomôcky, ktoré odporúčajú aj skúsení kynológovia. Zakúpte svojmu psovi protištekací alebo elektrický obojok.
Stalo sa vám už niekoľkokrát, že vám pes utiekol na prechádzke, kľučkoval medzi jazdiacimi autami alebo zmizol v okolitých poliach, keď bežal za zverou? Sledovali ste tieto okamihy s hrôzou v očiach a bojíte sa už svojmu psovi odopnúť vodítko? Nereaguje váš štvornohý kamarát na povely? Zdá sa vám, že všetka vaša snaha o jeho výchovu, je márna? Potom vyskúšajte elektronický obojok, ktorý je veľmi efektívna výcvikovú pomôckou uznávanou aj skúsenými kynológov.
Ako elektrický obojok funguje?
Elektrický obojok funguje na veľmi jednoduchom princípe a je vhodný ako pre malé, tak stredné alebo veľké psy. Pes je vybavený obojkom s prijímačom a majiteľ má môže korigovať jeho správanie pomocou ovládača vybaveným vysielačom. Ak sa pes chová nevhodne, stačí stlačiť tlačidlo a pes bude upozornený zvukovým signálom. Až keď v nežiaducim správaní pokračuje, nasleduje elektrostatický impulz. Jeho úroveň však musí byť nastavená tak, aby impulz pre psa nebol akokoľvek bolestivý.
Elektrický obojok vyberajte starostlivo
Elektrický obojok pre vášho psíka vyberajte s maximálnou starostlivosťou. Pri výbere konkrétneho produktu je nutné brať do úvahy veľkosť i temperament vášho štvornohého kamaráta. Než začnete elektrický obojok používať, dbajte tiež na starostlivé zoznámenie psa s jeho princípom. Psa s obojkom zoznamujte na pokojnom a dôverne známom mieste, kde ho nebude nič rozptyľovať.
Protištěkací obojky
Ak váš pes v čase vašej neprítomnosti doma vyje a šteká tak, že ruší vašich susedov, môžete mu zaobstarať protištekací obojok. Ten funguje na veľmi podobnom princípe ako elektrický výcvikový obojok. Vďaka prijímaču obojok rozpozná psie štekanie a nasleduje najskôr zvukový signál alebo vibrácie, až potom nasleduje elektrostatický impulz. Než však zaobstaráte psovi protištekací obojok, snažte sa zistiť, prečo váš pes šteká alebo vyje. Nie je možné, že sa doma bojí? Chýba mu doma kútik, kam si môže zaliezť a kde sa cíti v bezpečí? Alebo si s ním málo hráte, keď prídete z práce? Možno, že zmena vášho prístupu k nemu môže problém sa štekaním hravo vyriešiť.
Protištekacie a elektrické obojky pre psov sú veľmi efektívnymi výcvikovými pomôckami, ktoré sú oceňované dlhoročnými chovateľmi aj skúsenými kynológov.