Varte zdravo na záhradnom grile

by spravca

Záhradné grily sú v súčasnosti mimoriadne obľúbené a niet sa čomu čudovať. Ľudia uprednostňujú grilovanie mäsa, syrov či zeleniny z dôvodu jednoduchej prípravy, ale i kvôli samotnej atmosfére. Veď čo je lepšie, ako si pripraviť v lete záhradnú párty v kruhu tých najbližších, a to pri chutnom jedle? A vedeli ste o tom, že variť sa dá zdravo aj na záhradnom grile?

Grilujte na zdravý spôsob – ako na to?

Pred tým, ako sa rozhodnete použiť gril je nutné, aby ste ho dôkladne umyli od zvyškov jedla z predchádzajúceho grilovania. Pozor dajte na to, aby kvapkajúce šťavy nehoreli! Ak by predsa len začali horieť, nielen, že tým znehodnotíte celé zdravé varenie, no tiež takýmto spôsobom poškodzujete záhradný gril a znevažujete jeho hodnotu. V priamom žiare sa grilujú najmä steaky, no pre túto úpravu mäsa nie je vhodná krkovička, dokonca ani marinované mäso. V tomto prípade je lepšie grilovať nepriamo. Spočiatku je vhodné nahriať gril na vyššiu teplotu, pri ktorej môžete mäsko sprudka opiecť a zachovať tak jeho maximálnu šťavnatosť. V ďalšej fáze je vhodné teplotu znížiť a mäso dopiecť. Grilujte radšej čerstvé mäso než údeniny, v ktorých sa v kombinácií s vysokou teplotou tvoria karcinogénne látky. Vedeli ste, že podobným spôsobom môžete grilovať tiež syry, ryby či zeleninu? V tomto prípade môžete zvýšiť teplotu na maximum, ale treba pravidelne kontrolovať, či nie je daná surovina príliš opečená, pretože najmä syry majú tendenciu rýchlo vytiecť. 

Spríjemnite si letné večery aj vy!

Záhradný krb umožňuje taktiež grilovanie vášho obľúbeného mäsa, no okrem toho je zárukou čarovnej atmosféry, keďže len pri krbe máte možnosť užiť si spoločné chvíle s blízkymi pri praskajúcom ohni. Tak čo poviete, aj vy si spríjemnite blížiace sa letné večery nezabudnuteľnou „párty“ v kruhu tých najbližších? Neváhajte a „oživte“ váš nízkoenergetický dom jedinečným krbom, ktorý mu dodá ten správny šmrnc!

 

You may also like