Trávite denne niekoľko hodín pri počítači? Vyskúšajte dynamické podložky na sedenie

by spravca

Denne trávite niekoľko hodín pred počítačom? Je teda celkom normálne, že vás niekedy môže bolieť chrbtica či dokonca i hlava. Môže to byť spôsobené nesprávnym držaním tela, ktorého sa bohužiaľ dopúšťa väčšina ľudí. Ako však tomu zabrániť? Zdravé sedenie vám zaručí podložka na stoličku, ktorá je určená pre všetkých tých, ktorí denne strávia na stoličke i niekoľko hodín.

Prečo práve dynamická podložka?

Dynamické podložky uľahčujú správne držanie tela, a to po celý čas vášho sedenia! Vďaka tejto podložke je vaša chrbtica v správnej polohe a vaše bolesti vám behom pár dní ustúpia. Je samozrejme veľmi komfortná, čo oceníte najmä vtedy, ak máte staršiu stoličku či nekvalitné kreslo na sedenie. Ďalšou skvelou správou je i to, že činnosť vášho svalstva sa aktivujte, takže i spaľovanie kalórií bude vďaka dynamickej podložke omnoho účinnejšie. Vaše sedacie svaly sa prekrvia a vy tak zabránite vzniku celulitídy. Zdravotné problémy sa zredukujú, aktivuje sa cirkulácia krvi a váš organizmus bude dokonale prekrvený. Zníži sa i mechanické opotrebenie medzistavcových priestorov, váš mozog dostane zvýšený prísun kyslíka a vy sa budete môcť na vašu činnosť omnoho lepšie sústrediť.

Správne sedenie na tejto podložke je jedným z pilierov zdravej chrbtice. Samozrejme, že ak chcete zabrániť bolestiam, mali by ste si počas práce zacvičiť, pretiahnuť sa a aspoň raz za dve hodiny si oddýchnuť. Dávate pozor i na to, aby ste nesedeli s prekríženými nohami, keďže to podporuje vznik kŕčových žíl.

Dynamické podložky na stoličku Dynasit, ktoré si môžete zakúpiť na webe – www.dynasit.sk, podporujú správne držanie tela a znižujú jeho namáhanie. Na výber máte z viacerých druhov, no pokiaľ by ste mali záujem, máte možnosť vlastného dizajnu. Tak čo poviete, aj vy si spríjemnite sedenie pri počítači a investujete do tejto skvelej pomôcky na sedenie?

 

You may also like