Rozhodli ste sa pre renováciu podlahy? Na výber máte vinylovú, drevenú a laminátovú

by spravca

Vo svete bývania zaujíma prvú priečku v rebríčku obľúbenosti drevený materiál, lebo je charakteristický prirodzeným vzhľadom a farebnou sýtosťou. Interiéru prepožičiava neopakovateľnú vôňu a príjemné teplo. Moderné drevené podlahy sa vyznačujú dlhou životnosťou a nie nadarmo sa nazývajú generačnými podlahami. No, v posledných rokoch sa do popredia derú ďalšie materiály, ako je napríklad vinyl a laminát. V nasledujúcich riadkoch vám o jednotlivých podlahových variantoch prezradíme viac informácií.

Ak siahnete po tradičnom dreve, ktoré si získalo postavenie v mnohých nehnuteľnostiach, rozhodne ho neoľutujete. Reprezentatívna podlahová krytina s vysokou odolnosťou dokonale zapadne do rustikálne riešených interiérov i nadčasových štýlov. Na druhú stranu, drevené podlahy si vyžadujú pravidelnú údržbu a ošetrenie. Zato sa vám odmení dlhoročnou životnosťou, pričom ani po dvadsiatich rokoch nestratí na estetickej hodnote.

Laminátové podlahy sú lacné

Ak apelujete na nízku obstarávaciu cenu, úplne vám vyhovejú laminátové podlahy. No, musíte počítať s vyššou hlučnosťou a kratšou životnosťou v porovnaní s drevenými podlahami. Výrobcovia uvádzajú, že laminátové podlahy slúžia okolo 20 až 25 rokov. Zámkový systém zaisťuje rýchlu inštaláciu. A výhodou je, že sa dá položiť aj na dlažbu.

Vinylové podlahy sú odolné

Trojicu najobľúbenejších podlahových materiálov uzatvára vinyl čiže PVC. Materiál je vysoko odolný voči mechanickému poškodeniu a vode. Pýši sa rozmerovou stálosťou a pružnosťou. V porovnaní s laminátovou podlahou sú vinylové podlahy teplejšie a tichšie.

Ak zháňate spoločnosť, ktorá vám položí jednu z vyššie uvedených podláh, dovoľujeme si vám predstaviť FLOOR EXPERTS SLOVAKIA s.r.o.. Táto firma má na tuzemskom trhu bohaté skúsenosti a dlhoročnú prax.

You may also like