Skvelá diplomová práca. Ako na to?

by spravca

Mnoho ľudí bude navždy spomínať na svoje študentské časy, ako na to najkrajšie obdobie vo svojom živote. Niet sa čomu čudovať, dokonalý balans medzi povinnosťami, zábavou a kamarátmi je super. A potom zrazu sa to všetko končí a vy už musíte začať písať diplomovku, teda v prípade, že nepokračujete ďalej a nebudú na vás čakať rigorózne práce. Dajte si záležať na tom, ako vaša diplomová práca bude vyzerať a rozlúčte sa so školou vo veľkom štýle. Na čo si musíte dať najväčší pozor?

 

Odrazte sa od témy

Jasné, komu by sa už len chcelo písať diplomku. Doteraz to boli len samé záverečné seminárne práce na pár strán a zrazu musíte napísať 60 strán? Základom je vybrať si dobrú tému. Takú, ktorá vás bude baviť, prinajmenšom aspoň časť z nej. Prideľuje vám témy fakulta? Aj tam si môžete vybrať takú, pri ktorej písaní sa budete zabávať. Ak nie, potom ste zrejme na nesprávnej škole, ktorá vás nebaví. Pretože ak ste mali aspoň jeden predmet na škole, ktorý vás bavil, môžete aj tú najhoršiu fakultovú tému spracovať tak, aby v nej boli obsiahnuté poznatky z tohto predmetu.

 

Bez kvalitných zdrojov ani na krok

Výsledkom každého výrobného procesu je produkt tak kvalitný, ako veľmi kvalitné materiály boli použité pri jeho výrobe. A toto isté platí aj o vašej diplomovej práci. Vždy si vyberajte len relevantné zdroje od autorov, ktorí sú v tejto oblasti absolútnou špičkou a čím aktuálnejšie zdroje, tým lepšie. Obzvlášť opatrný by ste mali byť hlavne pri internetových zdrojoch, najmä v časoch,  keď sa tam šíria rôzne konšpiračné teórie, výmysly a lži. Overujte, overujte a overujte.

 

Začnite pracovať vopred

Pre nikoho nie je jednoduché začať pracovať vtedy, keď má ešte more času, ale je to oveľa lepšie. Nepreceňujte svoje sily. Áno, dá sa napísať diplomovka aj za týždeň, no jej kvalita by bola dostačujúca možno tak pre stredoškolskú odbornú činnosť. Nikdy neviete, čo sa môže pokaziť, preto buďte pripravený. Došiel vám toner pri tlačení? Vytiahnite záložný toner Samsung D111s a pokračujte v tlači. Vždy je lepšie, keď sa niečo pokazí vtedy, keď máte dosť času to opraviť. A to je hlavný dôvod, prečo začať písať skôr.

You may also like