Strávte leto v USA s povolením ESTA

by spravca

Aj Vy ste zatúžili ochutnať americký spôsob života na vlastnej koži? Chcete spoznať miesta, ktoré ste dosiaľ videli iba na televíznej obrazovke? Nie nadarmo sa zvykne hovoriť, že Amerika je krajina neobmedzených možnosti. Všetko je tu akési inakšie, voľnejšie a zabehnutejšie. Zdá sa, že Európa sa rozpadá, no USA sa stále držia pokope. Nech už si o tejto krajine myslíte čokoľvek, určite Vám má čo ponúknuť. Možno Vás láka nespútané Las Vegas, slnečná Kalifornia či dominantný New York. Vezmite to postupne a ešte toto leto tu môžete stráviť príjemný pobyt. Pred cestou by ste ale mali vedieť, že budete potrebovať cestovné povolenie ESTA, ktoré je určené pre pobyt kratší ako 90 dní. Dĺžku Vašej návštevy by ste mali vedieť preukázať aj platnou spiatočnou letenkou (prípadne prestupným lístkom). Pokiaľ sa pokladáte za občana alebo štátneho príslušníka krajiny oprávnenej na ESTA bezvízový program, nie ste nutný vybavovať si formálne víza do USA. Celkom pokojné Vám postačí ESTA potvrdenie, ktoré hovorí o Vašej dôveryhodnosti a schopnosti vycestovať do Spojených štátov amerických. Z toho vyplýva, že si môžete vydýchnuť, pretože sa nemusíte obávať procesu, ktorý so sebou vízum USA a jeho vybavovanie prináša. Cesta sa tak stáva dostupnejšia a expresnejšia.

Dôsledok bezpečnostných opatrení

ESTA (Electronic System for Travel Authorization) je autorizovaný systém, ktorého úlohou je určiť spôsobilosť občana prekročiť americkú pôdu. Využívať ho smú iba užívatelia tých krajín, ktoré sú zaradené do bezvízového programu. Povolenie je nutné pribaliť do príručnej batožiny, aby ste sa ním mohli preukázať, keď budete k tomu vyzvaný. ESTA sa pokladá za americký vládny program, ktorý bol zriadený v rámci zvýšenia bezpečnosti krajiny. Riadi ho americké ministerstvo vnútra. Vybavovanie povolenia ESTA USA je povinné od 12. januára 2009. Žiadosti sa vybavujú výlučne online a potrebovať budete aj platný biometrický pas. Po schválení je potvrdenie platné dva roky. Predčasne ho však môže ukončiť prepadnutie pasu, ale tiež podozrenie z podvodu.

V prípade seriózneho jednania nehrozia žiadne komplikácie

Aby nenastali žiadne ťažkosti, odporúčame tiež cestovať overenými spoločnosťami, ktoré figurujú v databázach USA. Keď vyplníte ESTA formulár, počkajte si na schválenie. Ani to však nie je zárukou, že Vás do krajiny skutočne vpustia. O tom rozhodne až adekvátna colná kontrola. V prípade, že bude Váš pobyt zamietnutý, môžete sa obrátiť na príslušný konzulárny úrad. Pokiaľ ale vyplníte všetky údaje správne a nebudete sa usilovať o nečestné jednanie, podobné ťažkosti sú nepravdepodobné. Nemusíte sa teda obávať, že Vaša cesta do USA sa nejako skomplikuje.

Možnosť vybaviť povolenie už do 5 minút

ESTA Visa je oprávnená online vízová agentúra, ktorá okrem profesionálneho prístup garantuje aj 100%-tné vrátenie peňazí v prípade, ak bude Vaša žiadosť z nejakého dôvodu zamietnutá. K dispozícií je aj nonstop asistenčná služba, rozsiahla dokumentácia v PDF a aktuálna validácia. V prípade, že sa vycestovania nemôžete dočkať, alebo nastali nepredvídateľné udalosti, kvôli ktorým je nutné cestovať expresne, povolenie môžete získať prostredníctvom rýchlej služby už do 5 minút. To sa môže hodiť najmä obchodným cestujúcim, ktorí síce nepotrebujú pracovné vízum USA, ale o povolenie ESTA žiadať musia. Bonusom je Sprievodca veľvyslanectvom a konzulátom, ako aj overené tipy na cestovanie od amerických aeroliniek. Navštívte stránky ESTA Visa, vybavte si povolenie a splňte si svoj americký sen.

Foto: © [BillionPhotos.com] / Dollar Photo Club

You may also like