Pripravte si svoje auto na jarnú dovolenku

Pripravte si svoje auto na jarnú dovolenku

by spravca

Chystáte sa so svojou rodinou, blízkymi alebo polovičkou na jarnú dovolenku? Pokiaľ budete cestovať autom, je dobré myslieť na niektoré veci vopred. V tomto článku vám poradíme, ako si pripraviť auto na jarnú dovolenku.

Zatiaľ čo sa väčšie vozidlá značky Opel, akými sú SUV Opel Grandland či napríklad Opel Crossland pokojne hodia na väčšiu rodinnú dovolenku, nový Opel Astra je ideálnym riešením pre výlety vo dvojici. A aby ste počas spoločných chvíľ nemuseli riešiť nepríjemnosti s vozidlom, zamerajte sa na prevenciu.

Aby sa nič nepokazilo

Pokiaľ sa chystáte na jarnú dovolenku, dôrazne odporúčame kontrolu vášho vozidla vopred. O to viac to platí, ak odchádzate na dlhší čas a budete jazdiť na väčšiu vzdialenosť. Na čo sa teda pozrieť?

V prvom rade sa pozrite na stav pneumatík a tlak v nich. Problémom na dovolenke môže byť ich poškodenie, preto sa mu snažte vyhnúť a v prípade potreby vymeniť pneumatiky. Nie je nič horšie ako pokazená dovolenka z dôvodu nútenej výmeny.

Následne skontrolujte olej a všetky kvapaliny. Napriek tomu, že výmenu zvládne skúsený vodič aj na cestách, prečo zbytočne míňať svoj čas a energiu? Doplňte hladinu oleja, skontrolujte kvapalinu do ostrekovačov a chladiacu kvapalinu.

Z hľadiska bezpečnosti sú veľmi dôležité brzdy a svetlomety. Preskúmajte, v akom stave sa nachádzajú a v prípade potreby investujte do ich výmeny.

Nezabúdajte na zásoby

Aj pri najlepšej prevencii sa môže stať, že budete musieť improvizovať na cestách. Opäť je lepšie byť pripravený, preto si skontrolujte svoje zásoby na cesty:

  • súprava na opravu pneumatík a náhradná pneumatika
  • káble na prípadné naštartovanie auta
  • navigácia alebo mapy potrebné na dovolenku
  • prvá pomoc, lekárnička
  • súčasti, ktoré vyžaduje konkrétna krajina

Pokiaľ venujete príprave auta na jarnú dovolenku dostatok svojho času, minimalizujete tak riziko problémov vtedy, keď ich budete najmenej potrebovať.

 

 

You may also like