Príprava auta na STK: Na čo by ste nemali zabudnúť?

Príprava auta na STK: Na čo by ste nemali zabudnúť?

by spravca

STK je skúška technickej kontroly vozidla, ktorá sa opakuje v pravidelných intervaloch. Najčastejšie každé dva roky. Na tejto kontrole sa posúdi, či je vozidlo schopné jazdiť v premávke bez toho, aby spôsobilo nejaké nebezpečenstvo. Ak sa chcete čo najlepšie pripraviť na STK, určite prihliadajte na naše odporúčania. Neváhajte sa nimi aj inšpirovať!

Ak si svoje auto dôkladne na STK pripravíte, nemusíte sa určite ničoho obávať. Ušetríte si tak vďaka tomu aj mnoho problémov, ktoré by sa mohli objaviť priamo na kontrole. Príprava auta na STK je veľmi dôležitá a nevyhnutná súčasť. Nemusíte sa báť, že by išlo o niečo veľmi náročné, to určite nie, práve naopak. Ide o jednoduché úkony, ktoré zaručene zvládne každý, bez akýchkoľvek rozdielov. Prečo je však táto príprava tak dôležitá? Dôvodom je najmä fakt, že ak by vám isté problémy s vašim vozidlom objavili až na STK, mohli by vám dokonca aj odobrať vozidlo, po čom pravdepodobne netúžite. Tak, poďme sa spoločne pozrieť na to, čo je potrebné vykonať.

Máte všetky dokumenty?

Na dokumenty k autu sa vo väčšine prípadov pred STK zabúda. Ide o dokumenty, ako je technický preukaz, doklad o povinnej zmluvnej poistke a tiež váš samotný občiansky preukaz. Tieto veci by ste mali mať určite vždy pokope, aby sa vám nestratili. Technický preukaz je dobré nosiť vždy so sebou v aute, aj pre prípad, že vás zastavia policajti.

Kolesá a geometria

Tiež by ste nemali zabúdať na kolesá a geometriu. Vždy dôkladne skontrolujte dôkladne aj stav jednotlivých pneumatík, ich dezén a samotný tlak. Mali by ste zabezpečiť, aby boli kolesá vyvážené čo najsprávnejšie a aby bola geometria kolies v poriadku. Určite si dajte dokopy aj servisné záznamy. Tie môžu byť dôležité v prípade, ak by ste potrebovali dokázať aktuálny stav a údržbu vozidla.

You may also like