Potrebujete hobby alebo profi rebrík? Poradíme vám

by spravca

Rebrík je vecou, ktorú si nekupujete každý deň. Je preto samozrejmé, že si s jeho výberom nebudete vedieť poradiť. Dôležité je si uvedomiť, ako často a na aké účely budete rebrík využívať. Na bežné opravy vo výškach vám bude stačiť hobby rebrík. Domáci majstri, ktorí stále niečo prerábajú, sa iste potešia rebríku pre profesionálov.

Poznáte všetky typy rebríkov?

Svet rebríkov netvorí len klasický drevený rebrík, ktorý ste našli na záhrade u starých rodičov. Rebríky sa vyrábajú z viacerých materiálov (drevo, oceľ, hliník, plast) a v mnohých prevedeniach. V minulosti ste sa mohli stretnúť hlavne s rebríkmi, ktoré sa dali oprieť o stenu. Ide o najjednoduchší typ rebríka skladajúci sa z jednej časti. Jeho najväčšou výhodou je nízka cena.

Skoro v každej bežnej domácnosti sa niekde za skriňou schovávajú malé hliníkové schodíky. Tie postačia na výmenu žiarovky, závesov alebo pri drobných opravách. Tento typ rebríka má schodíky len na jednej strane a je skladný. Pre naozajstných majstrov sú snom univerzálne rebríky, ktoré sa skladajú z viacerých častí. Skladacie rebríky sa dajú využiť ako štafle, operný rebrík alebo výsuvný rebrík pre prácu vo väčších výškach. Nesmieme zabudnúť ani na klasikov. Rebrík drevený dvojdielny je stabilný, bezpečný a dobre vyzerá. Dokonca aj v dnešnej modernej dobe dávajú takémuto rebríku prednosť mnohí remeselníci či maliari.

Vyberte si správny rebrík

Hobby rebrík

V klasickom panelovom byte vám určite bude stačiť hobby rebrík. Veď v malých bytoch sa využíva rebrík hlavne pri vymaľovaní bytu alebo drobných opravách. Kvôli skladnosti siahnite po opernom rebríku alebo po vyšších hliníkových schodíkoch. Hobby rebríky spoznáte podľa nižšej ceny a menšej hrúbky jednotlivých častí.

Rebrík pre profesionálov

Ak bývate v rodinnom dome a radi sa púšťate aj do väčších opráv, zakúpte si skladací rebrík. Budete ho môcť využiť naozaj na všetky druhy údržby okolo domu alebo na streche. Profesionálne rebríky bývajú vyrábané hlavne z hliníka a sú stabilné kvôli vyššej bezpečnosti prác. Nosnosť aj hmotnosť takýchto rebríkov je vyššia ako u hobby variantov. Rozstupy schodíkov profesionálnych rebríkov sú viac ako 28 centimetrov a ich šírka nad 25 centimetrov. Vďaka tomu je dlhšia práca na rebríku pohodlná.

Ak práve plánujete kúpu rebríka, kliknite na stránky internetového obchodu bugy.sk. Na jednom mieste nájdete veľký výber rebríkov za priaznivé ceny. Okrem toho si na stránkach bugy.sk môžete zakúpiť kvalitné farby a laky, kozmetiku, drogériu alebo krmivá pre domácich maznáčikov.

 

 

 

You may also like