Sedačka do L či do U sadne i do menšieho bytu často lepšie než malá sedacia súprava

by spravca

Kúpiť byt nie je nič lacné, a tak sa mnohí z nás musíme uspokojiť s bytom malometrážnym. Veľmi často potrebujeme meniť dispozície bytu tak, že uberáme z obývačky a pridávame napríklad priestor pre detskú izbu, alebo home office kútik. To ale rozhodne neznamená, že si musíme zmenšovať veľkosť našej sedačky. Práve naopak.

Túžite po veľkej rohovej sedacej súprave? Alebo dokonca po tej v tvare U? Myslíte si však, že do vášho nie príliš veľkého bytu rozhodne nepatrí? Často je opak pravdou. Vďaka veľkej sedacej súprave perfektne využijete priestor. Často od steny po stenu. Treba si sedačku vybrať správne, aby vám okolo nej nezostávali neupratovateľné „mŕtve body“, ale veľká sedacia súprava rozhodne nie je do malého bytu problémom.

Na veľkú sedaciu súpravu sa posadí celá rodina

Tvar L a U je naviac príjemný pri komunikácii, pretože umožňuje sedenie tak, aby ste na seba videli lepšie, než keď len sedíte vedľa seba. Veľký priestor na sedenie je kompaktný. Nemusíte ho už doplňovať žiadnymi kreslami. Skvele do miesta pre sedaciu súpravu zapadne taktiež konferenčný stolík.

Veľká jednoliata sedačka priestor opticky zútulňuje a vlastne aj zväčšuje. Na rozdiel od kusového nábytku, za aký je možné považovať aj klasické 3+1+1 sedačky. V modernej obývacej izbe sa od tohoto riešenia už takmer ustúpilo.

Rozkladacia sedačka – raj pre hostí

V bytoch, kde potrebujete riešiť aj hosťovskú izbu v obývačke, zvoľte sedaciu súpravu naviac s možnosťou rozloženia. Rozkladacia sedacia súprava v L a U prevedení je dnes štandard. Nie je to síce riešenie vhodné na trvalé spanie, ale na prechodné a občasné určite. Nevýhodou je dosť neštandardný tvar spacieho priestoru a jeho poloha v rámci sedačky. Zle sa rieši plachta na spaciu plochu. Pre prespanie priateľov i rodinných návštev na jednu či pár nocí je to však riešenie výborné. Hlavne ak bojujete v byte s každým centimetrom priestoru. Rozkladacie sedacie súpravy to riešia.

You may also like