PODĽA ČOHO VYBERAŤ HLINÍKOVÉ DISKY

by spravca

Hoci v praxi sa často stretávame s hliníkovými diskami, nie každému je úplne jasné, ako sa v ich širokej spleti možno orientovať. Preto vám predkladáme prehľadný popis toho, ako si môžete správne zvoliť hliníkové disky pre váš automobil.

Prínos hliníkových diskov

Či už hovoríme o elektrónoch alebo alu diskoch, v skutočnosti máme na mysli hliníkové disky, ktoré šoféri oceňujú vzhľadom na ich bezproblémovú údržbu, vyššiu životnosť a praktické používanie. V prvom rade by ste mali pri voľbe diskov vychádzať z informácií, ktoré vám poskytuje váš technický preukaz a tiež zobrať do úvahy typ, model a značku auta, pre ktoré budete disky kupovať. Pre ešte lepšiu zhodu môžete zvážiť tiež objem a výkon motora, nie je to však nevyhnutné. Zamerajte sa na konkrétne údaje hliníkových diskov, ako je ich priemer, šírka či množstvo bezpečnostných skrutiek, ktoré si vyžadujú.

V súčasnosti je bežné, že pri kúpe diskov máte k dispozícii bezplatne tak príslušenstvo nevyhnutné pre ich montáž, ako aj bezpečnostné skrutky a v prípade záujmu si môžete doobjednať TPMS ventily. Na trhu sú dostupné disky z produkcie rozličných značiek a tiež v rôznych veľkostiach. Praktickým riešením je zvoliť si disky vhodné do zimných aj letných mesiacov, vďaka čomu poskytnú brzdovému systému vášho vozidla primeranú ochranu pred potenciálnymi nečistotami po celý rok.

Nezabudnite na pneumatiky

S blížiacim sa letom je najvyšší čas prezuť auto, pokiaľ ste tak samozrejme ešte nespravili. Odporúčame vám vyskúšať letné pneumatiky Matador zo slovenskej produkcie, ktoré vám ponúkajú kvalitu uznávanej značky, dlhodobú životnosť a samozrejme tiež bezpečnú a pohodlnú jazdu. K dispozícii máte pestrú škálu modelov pre osobné automobily všetkých tried, ako aj autá typu SUV, 4×4 alebo úžitkové vozidlá.

Nie je na škodu zvážiť ani lacné pneumatiky, ktoré sú dôkazom že efektívnosť, kvalita  a výkon nemusia nutne zaťažiť vašu peňaženku. Aj v ich prípade je samozrejmosťou komfortná jazda a bezpečnosť tak v prípade suchého, ako aj mokrého terénu.

 

You may also like