Ako najlepšie prepravovať bicykle v aute

by spravca

Za poslednú dobu teplých dní je stále viac a svoje bicykle už vyťahujú aj tí čo im bola doteraz zima. Je čas nato aby sme sa pozreli na prepravu bicykla z pohľadu štyroch kolies

Bicykel v kufri auta

Na prvý pohľad najjednoduchšie riešenie. Zdá sa vám, že iba otvoríte kufor auta vložíte bicykel zavriete a máte postarané o prepravu. Nie vždy to tak je. Väčšinou musíte na bicykli odmontovať predné koleso lebo ich do klasického kufra nezmestíte. Zároveň bicykle nie sú montované tak aby vydržali natriasanie ležato v kufri auta alebo dokonca dva na sebe. Preto ak rozmýšľate nad prepravou pravidelnejšie do výhody sa dostanete vtedy ak by ste si na prepravu zaobstarali väčšie SUV ako napríklad Opel Crossland, ktorý má dostatočne veľký kufor.  Nedostane sa tak do situácie, že by ste obmedzovali v pohodlí posádku. Dokonca by ste nemuseli strácať čas pri odmontovaní kolesa. Tiež treba brať do úvahy aj bezpečnosť. Ak by auto čelne narazilo, tak by sa z bicyklu mohla stať zbraň. Preto treba riešiť aj ako upevníte svojho dvojkolesového tátoša.

Ak viete, že budete prepravovať viac bicyklov naraz tak je pre vás vynikajúce zaobstarať si ešte väčšie auto ako napríklad MVP.  Taký Opel Vivaro alebo aj iné väčšie dodávky ponúkajú dostatok priestoru v kabíne auta na prepravu. Nebudete riešiť či sa vám auto zašpiní od blata alebo prachu.

Nosič praktickejšie riešenie

Stále najbežnejšou prepravou nákladu pri osobných automobiloch je pomocou strechy. Pri nosičoch bicyklov platí, že auto musí byť technicky nato pripravené. Nestačí mať len nosič kde si upevnite svoj bicykel. Musíte rátať aj s inými technickými zariadeniami ako sú základné strešné nosiče s priečkami na, ktoré sa namontuje samotný nosič.

Pri nosičoch, ktoré sa upevňujú na ťažné zariadenie je komfort pri nakladaní a vykladaní bicyklov lepší. Pri tomto druhu nosiča treba dávať pozor na hmotnosť zvislého zaťaženia ťažného zariadenia. Pri väčšine väčších áut ako Opel Grandland je zaťaženie gule 100 kilogramov. Teda to je hmotnosť, ktorú môžete bez problémov naložiť na zadný nosič na bicykle.

You may also like