Vonkajšie rolety – ochrana pred slnečným žiarením

by spravca

Ochrana pred slnečným žiarením, zatemnenie interiéru svojho príbytku alebo šetrenie na účtoch za kúrenie či klimatizáciu- to všetko sú synonymá pre slovné spojenie vonkajšie rolety.

Vonkajšie rolety sa čoraz viac stávajú obľúbeným riešením všetkých spomínaných faktorov a rovnako aj vhodným doplnkom, ktorý skrášli náš dom či byt. Možno teda povedať, že majú hneď niekoľko funkcií, vďaka ktorým sa môžu stať našimi vernými spoločníkmi.

Jednou z hlavných predností vonkajších roliet je, že zabránia prenikaniu svetla a slnečných lúčov do domácnosti a tým zabezpečia aj dostatok súkromia. Ocenia ich aj tí, ktorí pracujú v noci a cez deň doháňajú zameškaný spánok. Vďaka vonkajším roletám bude ich spánok pokojný a nehlučný, pretože majú schopnosť izolovať aj akýkoľvek vonkajší hluk.

Rovnako dobre nám vonkajšie rolety poslúžia aj z ekonomického hľadiska, lebo zabránia zbytočnému úniku tepla počas zimného obdobia a v lete budú užitočné ako tienidlo. Okrem toho poskytnú veľmi dobrú ochranu oknám a okenným rámom pred nepriaznivými vplyvmi počasia- vetrom, dažďom či snehom.

Vonkajšie rolety sú určite správnou voľbou pre tých, ktorí túžia po dobrej protihlukovej bariére, čo najväčšom zatemnení a dobrom zabezpečení domu či bytu voči násilnému vniknutiu.

Menšou nevýhodou vonkajších roliet je absencia regulácie svetelných podmienok v miestnosti a rovnako aj rozmerové obmedzenia pri veľkých alebo nepravidelne členitých presklených plochách.

Keďže vonkajšie rolety by mali byť dlhotrvajúcou investíciou, treba k ich výberu pristupovať maximálne zodpovedne a obozretne. Dnešný trh je doslova presýtený množstvom rôznych firiem a spoločností, ktoré ponúkajú predaj a montáž vonkajších roliet. Pri výbere danej firmy je dobré riadiť sa tým, ako dlho pôsobí na trhu a čo všetko ponúka. Nezaškodí urobiť si krátky, ale dôsledný prieskum viacerých spoločností a navzájom ich porovnať.

Rovnako dôležité je vedieť, kde sa rolety vyrábajú, v prípade, napríklad neskoršej reklamácie. V neposlednom rade podstatným kritériom je i cena, ktorá tiež môže ovplyvniť výber vonkajších roliet. Každopádne tak ako všetko, aj vonkajšie rolety majú svoje výhody i nevýhody, záleží od nás, čo preferujeme, čím všetkým sa dáme ovplyvniť pri výbere vonkajších roliet a ako sa napokon rozhodneme.

You may also like