Nedarí sa vám schudnúť? Skúste to takto

by spravca

Strie sa objavujú nielen na tele tehotných žien, ale všetkých tých, ktorí rýchlo pribrali. Tieto jazvičky sú znakom, že ste naberali objem rýchlejšie, ako koža dokázala rásť. Vtedy je najlepšie použiť krém na strie alebo potom laserovú operáciu. Ale to je len estetický nedostatok na koži, čo robiť preto, aby ste schudli, pomohli telu lepšie vyzerať a cítiť sa? Toto sú základy, od ktorých sa odrazíte k lepšej kondícii, zdraviu a aj fyzickej pohode.

Riaďte sa najdôležitejším pravidlom

Ak chcete účinne a rýchlo schudnúť, musíte sa riadiť jedným pravidlom. Nie tým, že po 19:00 nemôžete nič zjesť, môžete. Je tu však pravidlo, ktoré je úplnou alfou a omegou chudnutia – ak chcete zhodiť prebytočné kilá, každý deň musíte spáliť aspoň o jednu kalóriu viac ako objem kalórií, ktoré príjmete. To znamená, že ak denne prijmete 1400 kalórií a chcete chudnúť, musíte spáliť aspoň 1401 kalórií. To by však nebolo rýchle chudnutie, ideálne množstvo je približne 1600 kalórií.

Zmeňte stravovacie návyky

Chudnúť môžete aj vtedy, ak budete celé dni jesť iba čokoládové tyčinky, len v tom prípade by ste museli vydať šialené množstvo energie. Preto je jednoduchšie znížiť príjem kalórií, a to urobíte najlepšie obmedzením sacharidov – sladkosti, alkohol, prílohy ako ryža, hranolky či knedľa. Máte chuť na niečo sladké? Dajte si sušené ovocie alebo orech. Chýbajú vám hranolky k steaku? Nahraďte ich zelenou fazuľkou alebo čerstvou zeleninou. Nie je to také komplikované, ako to na prvý pohľad vyzerá.

Zvýšte fyzickú aktivitu

Urýchliť chudnutie môžete aj tým, že zvýšite objem vašich fyzických aktivít. Je na vás, či budete bicyklovať, plávať, chodiť na turistiku, tanečnú či na spinning. Dôležité je sa hýbať. Medzi najúčinnejšie kardio cviky patrí však beh. Okrem toho, že dáte zabrať takmer každému svalu, má super účinky pre vaše zdravie – posilňuje kardiovaskulárny systém, je to dobrá prevencia proti depresii a vyčistíte si hlavu.

Chcete si pomôcť výživovými doplnkami, prírodnými vitamínmi alebo potrebujete prípravok proti vypadávaniu vlasov? Navštívte internetový obchod Biome.sk.

 

You may also like