Komody predstavujú praktický kus nábytku

by spravca

Určite budete s nami súhlasiť, že využitie komôd je veľmi široké. Komody predstavujú kus nábytku, ktorý sa hodí takmer do každej miestnosti. Sú praktické, pretože vďaka množstvu zásuviek, políc či skriniek, ponúkajú veľký úložný priestor. Ich výhodou je však, že si dokážete predmety a veci prakticky roztriediť.

Komody vyrábané prevažne z masívneho dreva ako napríklad indonézsky Sheesham, alebo teakové drevo, majú výnimočný dizajn. Zásluhou prírodného vzhľadu dreva a prepracovaných detajloch remeselnej práce vznikajú hotové dizajnové skvosty. Stávajú sa ozdobou každej miestnosti, ich dominantným prvkom. Veď si len predstavte interiér zariadený v minimalistickom štýle a v ňom umiestnenú luxusnú dizajnovú komodu. Okrem úložného priestoru a exkluzívneho vzhľadu sú vhodné na umiesnenie rôznych dizajnových dekorácií a doplnkov. Orignálne svietniky, dizajnové sošky, či fotografie v rámoch sa budú na nich dokonalo vynímať. Potrebujete komodu s niečím skombinovať? Siahnite po barokovom zrkadle, alebo zvoľte zrkadlo s výrazným rámom. Dokonalú harmóniu vytvoríte, ak na komodu umiesnite vázu plnú kvetov.

Komody a ich umiestnenie

Ako sme už skôr spomínali, komody sú umiestniteľné a využiteľné takmer v každej časti domácnosti. Azda najviac ich však nájdeme v obývacích miesnostiach, kde svojím dizajnom pôsobia ako dominantný prvok. Predstavujú dokonalý solitér. Veľmi vhodným umiestnením je aj vstupná hala či predsieň spolu s lavicou a vysokým zrkadlom. Dokážete si v nej prehľadne roztriediť sezónne doplnky ako rukavice, čiapky, šatky, takisto odložiť kľúče či rôzne nabíjačky a podobne. Sú to drobnosti, ktoré potrebujete mať po ruke, avšak vyložené by pôsobili rušivým efektom. Takto vždy viete, kde ich nájdete. Ak je súčasťou vášho interiéru široká chodba, aj tá je ideálnym miestom na umiestnenie komody. Dokáže vám s priestorom spraviť zázraky, oživí vám celkovú atmosféru. A ak ju doplníte napríklad zaujímavým obrazom, či dizajnovou dekoráciou, zrazu sa z fádnej chodby stane atraktívny priestor.

Kvalitné komody sú charakteristické atraktívnym dizajnom, remeselným spracovaním a prírodným charakterom masívneho dreva.

 

 

 

You may also like