Nechajte dieťa vyrastať s knihami a s hudbou – pomôže vám bazár kníh aj hudobných nástrojov

by spravca

Dopriať deťom pripravené prostredie, to hlási aj odkaz Márie Montessori (1870 až 1952), známej pedagogičky, filozofky a vedkyne. Čo to znemená? Vaše dieťa nepotrebuje viesť za ruku, ale potrebuje, aby ste mu pripravili všetko potrebné pre jeho rozvoj. Neznamená to miliardu hračiek, ale tie správne hračky a pomôcky. Určite to sú knihy a taktiež hudobné nástroje. A to aj keď nechcete mať z dieťaťa malého Mozarta.

Knihy sú základ a bazár kníh vám domácu knižnicu pomôže urobiť rýchlo a za pár korún

Kníhkupectvá sú dnes plné kníh, a to už pre tie najmenšie deti. Je ich však toľko, že sa v nich niekedy strácame. Veľmi často si z detstva pamätáme knižky, ktoré však teraz vychádzajú v inom vydaní. A mi túžime deťom ukázať to staré. Vaša knižka ale skončila u niektorého z vašich súrodencov, či bola v stave, že sa musela dokonca vyhodiť. Skúste sa pozrieť na bazár kníh a pátrať po rovnakej. Alebo si dať dokonca inzerát, že takúto knihu hľadáte.

Praktické je tiež siahnuť po balíčku kníh pre deti, ktoré niekto predáva. Dieťa mu odrástlo, knihy sa do malého bytu nevojdú. Obvykle tak dokážete svojmu malému čitateľovi rýchlo vytvoriť knižnicu vhodnú napríklad od jedného do 4 rokov. Ale aj pre staršieho.

Učte dieťa milovať knihy. Zoznamujte ho s tradičnými autormi, ale aj ilustrátormi. Krásnym darčekom pre stredoškoláka môže byť napríklad v bazáre kúpená zbierka tvorby bratov Čapkových. 19 kníh v nádherných starých vydaniach teraz kúpite na Inzercia.sk. Podobne ako zbierku tvorby Karla Poláčka (7 kníh).

Bazár kníh je ideálny na vytvorenie základu pre vašu knižnicu, ale aj na doplnenie chýbajúcich kúskov, ktoré v reedícii práve nevychádzajú, alebo majú inú podobu, než tie vo vašej zbierke. Dajte včas dohromady knižky, o ktorých si myslíte, že by si ich malo vaše dieťa prečítať. Samo si k nim potom nájde cestu.

K tomu pridávajte nové knihy, ktoré vychádzajú. Detské knihy sú nádherné, ilustrujú ich mladí ilustrátori, majú nápady, sú interaktívne (teraz nemyslím elektronické) a vzdelávajú. Ak vám naopak doma zavadzajú knihy, ktoré máte dvakrát, alebo ich proste nechcete, lebo vám nepripadajú ako dostatočne kvalitné, ponúknite ich. Bezplatná inzercia je rýchle riešenie zadarmo.

Chcete aby vaše dieťa hralo na hudobný nástroj? Pomôžu vám inzeráty hudobných nástrojov

Nový klavír je drahý. Kúpiť ho v bazáre je praktické. Inzeráty hudobných nástrojov na Inzercia.sk vám však pomôžu nájsť nielen klavír či piáno, ale aj ďalšie nástroje. Nevnucujte dieťaťu jeden. Pokiaľ vidíte silnú túžbu po zmene, doprajte mu ju. Nepremýšľajte, že u nástroja dlho nevydrží. Aj základy sú skvelé na to, aby sa v staršom veku k hraniu vrátilo. Na bazáre kúpite nielen klávesové nástroje, ale aj bicie, dychové, sláčikové, strunové, či študijné materiály k hre na hudobné nástroje. Staré nástroje, ktoré nahradia nové, môžete potom opäť na bazáre predať.

You may also like