Moderné tapety – svieži štýl do interiéru

by spravca

Tapety zo seba pomaly ale isto zhadzujú svoju zaprášenú minulosť a vstupujú do novej éry. Tá im priniesla vyššiu kvalitu, oveľa väčší výber vzorov a farieb a po všetkých stránkach lepšie spracovanie. Ako a čím môžu tapety obohatiť váš príbytok?

Vlastnosti, na ktorých sa dá stavať

Moderné tapety na stenu dnes prinášajú oveľa viac, ako „len“ pekné farby a vzory. K nákupu presviedčajú aj svojimi výbornými vlastnosťami. Najmä vinylové či vliesové tapety sa vyznačujú výbornou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Dajú sa tiež umývať a ich farebná stálosť je vo väčšine prípadov znamenitá. V prípade parametru priedušnosti je dobré poradiť sa priamo s predajcom.

Farby a vzory, ktoré pomôžu interiéru

Vďaka vzorom a farbám dnešných tapiet môžete výrazne pozitívne zasiahnuť do interiéru svojho príbytku. Stačí si akurát pamätať pár jednoduchých pravidiel. Jedno z nich hovorí, že svetlejšie, pastelové farby a jemné drobné vzory miestnosť presvetlujú, zatiaľ čo u tmavších farieb to je presne naopak. V prípade vzorov sa môžete riadiť tým, že zvislé vzorovanie priestor opticky predlžuje, zatiaľ čo vodorovné vzory ho rozširujú. Ak teda chcete dodať vášmu príbytku nový charakter, tapety sú na tento účel priam ideálnym doplnkom.

Štýlový tip – 3D fototapety

3D fototapety sú skvelým doplnkom najmä do modernejšie ladeného interiéru. Vďaka priestorovo pôsobiacim vzorom dodajú miestnosti hĺbku presne tam, kde to je najviac potrebné. Veľkým trendom je inštalácia tapiet len na jednu stenu miestnosti a práve 3D fototapety v tomto smere dokážu excelovať.

Jedna vytapetovaná stena v izbe stačí na to, aby sa docielilo výrazného vizuálneho efektu. Ak teda potrebujete v miestnosti vytvoriť ohniskový bod či priestor, kam by prirodzene mali smerovať zraky všetkých, skúste zvážiť túto možnosť.

You may also like