Máte bazén? S hračkami do vody si užijete zábavu na maximum

by spravca

Deťom určite urobíte radosť kúpaním, vo vode sa zabavia malí aj veľkí! Spestrite si letné vodné radovánky hračkami do bazéna. V dnešnej dobe je trh plný farebných kolies, jednorožcov, nápaditých šišiek alebo plameniakov. Užite si nezabudnuteľné leto a relax, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

U detí je bezpečnosť na prvom mieste. To platí aj pri výbere hračiek do vody. Najmä pre tých najmenších by ste mali vyberať hračky do bazéna bez ostrých hrán,  vyrobené zo zdravotne nezávadného materiálu. Určite by tiež nemali obsahovať žiadne malé súčiastky, ktoré by deti mohli prehltnúť. Batoľatám do jedného roka postačí detský bazénik, v ktorom je riziko úrazu minimálne. Neplavcom a malým deťom, ktoré sa ešte len učia plávať, určite zaobstarajte rukávniky alebo nafukovací kruh, koleso môže mať aj sedadlo, aby bolo dieťa istené a nevypadlo.

Urobte z učenia zábavu

Učí sa váš drobec plávať? Kúpte penové rezance alebo plávacie dosky a usporiadajte malú súťaž o to, ktoré z detí s nimi prvé prepláva celý bazén. Milovníci vody sa s týmito pomôckami zabavia nadlho a do sýtosti sa vybláznia. Pri bazéne by nemali chýbať ani plávacie nadľahčovacie krúžky, nafukovacie lopty alebo vodné pištole. Vodná bitka môže začať!

Nech žijú vodné preteky

Ak máte väčší bazén, určite sa vám zíde aspoň jedno nafukovacie lehátko, ktoré môže byť v neutrálnom prevedení alebo v tvare zvieraťa. Hitom sú plameniaky, kačky, jednorožce alebo čo by ste povedali na palmový list alebo šťavnatý hamburger? Deti si na tieto obľúbené nafukovacie lehátka môžu sadnúť alebo sa len voziť po hladine. Čo by ste povedali na preteky medzi jednorožcom a kačkou? Zábava v bazéne je nekonečná, je len na vás, ako si šantenie vo vode užijete!

Vybavte malých potápačov potrebným výstrojom

Miluje vaše dieťa potápanie? Ak je ratolesť malý vodník, určite ocení potápačskú výbavu v zložení šnorchel, plutvy a okuliare. Tieto kúsky sú základnou výbavou každého potápača. Deti môžu z dna bazéna zbierať vodné nálepky alebo iné predmety a súťažiť, kto ich vytiahne viac. To však nie je všetko, čo môžete v bazéne robiť. Futbal a volejbal si zahráte aj vo vode, stačí si zaobstarať hračky do bazéna v podobe nafukovacej siete alebo bránky a máte o zábavu postarané. Zabavte sa s deťmi! Rozdeľte sa na dva tímy a súťažte o výhru. Vodné hry prajú všetkým – najmenším, mladým i starým. Fantázii sa medze nekladú, urobte si deň plný vodných súťaží a zistite, kto je najlepší. Popri hrách však nezabúdajte na opatrnosť a majte vždy deti pod dohľadom.

 

You may also like