Malé nehody v posteli. Ako ochrániť matrac?

Malé nehody v posteli. Ako ochrániť matrac?

by spravca

Patríte medzi ľudí, ktorí v posteli jedia a pijú? Nie ste v menšine. Pohodlie postele priam láka k tomu, aby sme v nej robili všetko, čo máme radi. Starší ľudia sú k posteli pripútaní kvôli zdravotným problémom. Malé deti väčšinu dňa prespia. Všetky tri skupiny majú jedno spoločné – občas sa im stane v posteli malá nehoda. Ako ochrániť matrac, aby ste nemuseli kupovať nový skôr, než je to nutné?

Praktická, pohodlná a účinná ochrana matraca

Chrániť matrace len plachtou nestačí. Plachty sú príliš tenké a len ťažko odolajú prieniku tekutín k matracu. Plachty sú skôr estetickým doplnkom. Ak hľadáte praktickú a pohodlnú ochranu matraca, kúpte vrchný matrac. Potešíme vás, že nejde o drahé príslušenstvo, ale o príslušenstvo, ktoré matrac naozaj ochráni a dokonca spríjemní váš pobyt v posteli. Vrchné matrace, niekedy nazývané aj toppery, sa vyrábajú vo všetkých veľkostiach, kúpiť sa dajú aj na detské postele.

Rozumné, jednoduché a šetrné riešenie

Iste si často kladiete otázku, ako šetriť peniaze? Napríklad aj tak, že nebudete míňať peniaze na zbytočnosti a budete chrániť kvalitné vybavenie domácnosti. Iste viete, že matrace nie sú práve najlacnejšie. Preto je kúpa vrchného matraca rozumným a veľmi jednoduchým riešením ochrany matracov. Vrchný matrac nemá len ochrannú funkciu. Jeho kúpou získate tieto benefity:

  • Zaistenie hygieny v posteli – je možné prať nielen poťah topperov, u niektorých typov výplní sa dá vyprať aj celý topper.
  • Ochrana matraca pred znečistením. Vrchný matrac je dostatočne hrubý na to, aby cez neho neprenikol ani väčší objem tekutín.
  • Ochrana matraca pred usádzaním prachu. Hlavne alergici by mali dbať na to, aby sa v matracoch nenachádzal prach, ktorý je živnou pôdou pre roztoče.
  • Vrchný matrac predlžuje životnosť hlavného matraca. Bráni tvorbe deformácií a preležaných miest.
  • Pohodlie pre ležiaceho. Vrchný matrac dokáže zmeniť tvrdosť lôžka. Komu nevyhovuje tvrdosť jeho matraca, ten by si mal kúpiť topper.
  • Komfort pri vstávaní. Vrchný matrac pridá posteli centimetre, čo znamená, že sa vám bude pohodlnejšie vstávať.
  • Termoregulácia tela. Vrchné matrace vyrobené z bambusového vlákna pomáhajú udržiavať stálu teplotu tela.
  • Topper je možné využiť ako dočasné lôžko pre návštevy.

Iné možnosti ochrany matraca

Okrem topperu je možné ako ochranu matraca použiť chránič matraca. Ide o tenký poťah, ktorý je z jednej strany gumový. Jeho hlavnou funkciou je chrániť hlavný matrac pred znečistením, ale na komfort spania nemá dosah.

 

 

 

You may also like