Výbava k stanu na auto. Čo vám nesmie chýbať?

Výbava k stanu na auto. Čo vám nesmie chýbať?

by spravca

Ešte ste nepočuli o autostane? Po kliknutí na tento odkaz nájdete na internete veľké množstvo obrázkov stanov, ktoré sú postavené na streche vozidla. Ihneď pochopíte, že ide o praktickejší a hlavne pohodlnejší variant klasického stanu. A ihneď po jednom zatúžite. Keď budete mať stan doma, mali by ste k nemu dokúpiť doplnkovú výbavu. Čo by vám vo výbave k stanu na auto nemalo chýbať?

Zväčšite priestorové možnosti stanu

Autostany sú sami o sebe značne priestranné. Predovšetkým tie, ktoré sú vyrobené s mäkkou škrupinou. Jednu časť tohto stanu podopiera strecha vozidla a druhú pevná konštrukcia spolu s rebríkom. Vďaka tomuto geniálnemu systému sa v stane s mäkkou škrupinou dokážu vyspať štyri osoby. Samozrejme, že musíte brať ohľad na dynamickú a statickú nosnosť strechy i maximálne možné zaťaženie pneumatík. Stan na auto s pevnou škrupinou je tak veľký ako je veľká strecha. Je určený pre dve osoby. K stanom na strechu je možné dokúpiť rôzne typy prístreškov.

Jednoduchá markíza: Ide o prístrešok tvorený strieškou na nožičkách. Pripevní sa k bočnej strane auta a vytvorí provizórnu ochranu pred dažďom. Je určený hlavne na posedenie pri kávičke alebo večerné popíjanie drinkov.

Predsieň: Predsieň je vlastne prístrešok, ktorý má z každej strany kryciu plachtu s oknami a na zemi pevnú podlahu. Dokonale chráni priestor pod predsieňou pred vetrom i dažďom. Môže sa použiť ako skladovací priestor, miesto na prezliekanie alebo pre spanie psíka.

Predný stan: V prípade predného stanu ide o kompletný stan ukotvený o zem a strechu vozidla. Podobá sa na klasický stan a môžu v ňom prespať ďalšie osoby. Oveľa častejšie však slúži na odkladanie vecí, napríklad bicyklov. Nezabudnite, že i nosiče bicyklov patria k výbave kempera.

Malé a veľmi praktické pomôcky

Pri kempovaní si väčšina ľudí varí. Znamená to, že budete potrebovať plynový varič. Ale čo s výbavou na varenie, keď v kufri vozidla nezostalo veľa miesta? Pre kemperov sa vyrábajú špeciálne sety hrncov, ktoré do seba modulovo zapadajú. Znamená to, že sety nezaberú veľa miesta podobne ako servírovacie súpravy uložené v praktickom puzdre. Na čo veľa ľudí zabúda je osvetlenie. Do výbavy nezabudnite dokúpiť solárne lampy a lampáše. Keď sa v noci vyberiete na toaletu, bude sa vám hodiť baterka.

 

 

 

You may also like