Letné pneumatiky v zime? V žiadnom prípade!

by spravca

Aj vás napadla myšlienka, že prezuť letné pneumatiky za zimné je nezmysel? Nemáte chuť investovať do nových zimných pneumatík? Robíte obrovskú chybu! Po prečítaní nasledujúcich riadkov si pravdepodobne aj vy uvedomíte dôležitosť použitia zimných pneumatík v chladnom zimnom počasí, kedy sa na vozovke môže objaviť námraza, poľadovica či pokrývka snehu.

Ohromné vlastnosti zimných pneumatík

Zimné pneumatiky majú mäkšiu zmes, ktorá má najlepšie vlastnosti pri teplote, ktorá klesne pod 7 stupňov Celzia. Vďaka tomu disponujú väčšou trakciou na snehu a ľade ako tie najlepšie letné pneumatiky, ktoré v žiadnom prípade nie sú prispôsobené na zimnú prevádzku. Aj z tohto dôvodu výmenu pneumatík príliš neodkladajte. Ak by ste jazdou na nevyhovujúcich pneumatikách ohrozili bezpečnosť cestnej premávky či narušili plynulosť jazdy, policajti sú oprávnení zakázať vám ďalšiu jazdu, v tom lepšom prípade sú oprávnení uložiť vám pokutu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je vhodné zakúpiť kvalitné a overené zimné pneumatiky Matador, ktoré patria medzi najpredávanejšie na našom trhu.

Chystáte na hory?

Ak sa chystáte na hory, nielen, že potrebujete kvalitné pneumatiky, o ktorých vlastnostiach vám dokážu napovedať testy pneumatík, ale i ďalšie „maličkosti“, vďaka ktorým sa dopravíte do cieľa bezpečne. Ak náhodou uviaznete v záveji, určite oceníte teplú deku, náhradné oblečenie, rukavice, baterku, ale aj dostatok jedla i pitia. Skontrolujete, prípadne dobite vašu autobatériu a uistite sa, že máte všetky hladiny prevádzkových kvapalín v absolútnom poriadku! V neposlednom rade sú to snehové reťaze, ktoré sú pri akomkoľvek výjazde do hôr či náročných terénov nevyhnutnosťou číslo jeden! Nikdy totiž neviete, kedy vás zastihne snehová fujavica a ťažko prejazdný terén. Rovnako ako hliníkové disky, tak aj snehové reťaze, zimné pneumatiky či ďalšie komponenty pre váš automobil, nakupujte u overeného predajcu.

 

You may also like