Ako si vybrať ten správny typ paliet? Drevené versus plastové euro palety?

by spravca

Starým opotrebeným a nevzhľadným dreveným euro paletám už pomaly odzvonilo. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na výhody plastových paliet, ktoré pomaly zaplňajú logistický trh.

Plastové palety

V logistike sa najčastejšie pri preprave využívajú palety. Sú veľmi efektívne, nakoľko uľahčujú transport a sú vhodné tiež pri uskladňovaní stohovateľného tovaru v sklade. Na trhu sú k dispozícií dva základe druhy. Klasické drevené euro palety a ich odolná varianta v plastovom prevedení. Plastové palety sú veľmi ekonomické, je možné ich jednoducho vyčistiť, na rozdiel od drevených paliet nepodliehajú poveternostným podmienkam, držia svoj tvar a sú 100 % recyklovateľné.

Euro H1

My sa teraz zameriame na všetky vlastnosti a výhody jednej konkrétnej plastovej palety 1200×800 mm vhodné pre potravinársky priemysel. Euro H1 GS1 je novinkou na trhu spoločnosti Schoeller Allibert. Akokoľvek sa to nezdá, jedna z hlavných požiadaviek na plastové palety je bezpečnosť.

Euro H1 disponuje 7mm okrajom, ktorý zaisťuje, aby sa naložený tovar z palety nepošmykol a nedošlo tak k nešťastiu. Okrem toho palety tiež udržujú stabilitu prázdnych paliet pri naskladňovaní. Plastová paleta je samozrejme kompatibilná s ďalšími produktmi ako sú euro prepravky a kontajnery.

Centrálne bloky na palete umožňujú jednoducho ľahko oddeliť a pevne udržať napríklad prepravky na mäso a bezpečne ich vrstviť.

Ďalšou základnou požiadavkou je hygiena. Paleta Euro H1 je určená pre potravinový reťazec. Jej základom sú ventilačné otvory, ktoré podporujú ľahké prúdenie vzduchu k rýchlemu schladeniu a zároveň slúžia ako vchod vody pri čistení. Je certifikovaná pre kontakt s potravinami a je odolná voči hlbokému mrazu.

Manipulácia s plastovou paletou je veľmi jednoduchá vďaka dvom uzavretým vstupom na ďalšej strane palety určeným pre vidlice vysokozdvižného vozíka. Ich hrany sú skosené a zaručujú tak bezpečnú manipuláciu. Okraje paliet majú zapustené zóny pre samolepiace štítky, takže môžete ľahko paletu okrášliť logom vašej spoločnosti.

A teraz trochu čísiel. Samotná paleta disponuje rozmery 1200 x 800 x 167 mm. Váži len 18 kilogramov. Palety Euro H1 majú statické zaťaženie až 5000 kg, dynamické zaťaženie 1250 kg a sú stohovateľné do výšky 1,6m.

Tak čo? Už môžete odpovedať na otázku, aký typ palety si vybrať? Dúfajme, že áno. A pokiaľ si stále nie ste istí, obráťte sa na odborníkov s dlhoročnou tradíciou na trhu spoločnosti Schoeller Allibert na stránkách www.schoellerallibert.com/sk.

You may also like