Garážové brány

by spravca

Garáž je priestor, ktorý ľudia využívajú nielen na parkovanie svojich áut a iných dopravných prostriedkov, ale aj na ukladanie rôznych potrebných či nepotrebných vecí. Jej hlavnou súčasťou je garážová brána, ktorá je každá iná. Vo všeobecnosti si človek predstaví nielen inú farbu a prevedenie, ale ide aj o rôzne typy brán, vlastnosti, ich využitie, rozmery a podobne. Ešte predtým, ako sa budete rozhodovať o dizajne garážovej brány, ujasniť si musíte niektoré dôležitejšie prvky. Jedným z nich sú rozmery, cez ktoré sa budete do tohto priestoru pravidelne dostávať. Ak meranie podceníte, spôsobíte si veľký problém, ktorý bude ťažké odstrániť. Meraniu otvoru preto venujte dostatok pozornosti, pričom dodržte niekoľko dôležitých krokov.

Ak chcete, aby ste sa do garáže dostali pohodlne nielen s bicyklom a peši, ale aj autom, využite na správne meranie práve túto pomôcku. Auto odstavte na rovnej ceste, kde otvoríte nielen pravé a ľavé dvere, ale aj kufor. V prípade, že plánujete v garážovom priestore parkovať dve autá naraz, postavte ich vedľa seba tak, aby ste ich mohli pohodlne odmerať. Vďaka tomuto zistíte nielen šírku, ale aj výšku, ktorú budete pri objednávaní garážovej brány potrebovať. K rozmerom však nezabudnite prirátať aspoň jeden až dva metre tak, aby ste sa do nej pohodlne dostali aj okolo zaparkovaných dopravných prostriedkov.

Výber garážovej brány by ste mali prispôsobiť aj tomu, aké funkcie a vlastnosti vám brána ponúka. Nejde pri tom len o bezpečnosť, ale aj o tepelno-izolačné vlastnosti, kedy vás má chrániť pred cudzími osobami a nepriaznivým počasím. Kvalitná brána dokáže zamedziť aj hluku vonkajšieho prostredia a preto nezabudnite ani na túto vlastnosť.

Na trhu existuje niekoľko typov garážových brán, z ktorých si môžete vyberať podľa vašich predstáv. Najobľúbenejšou voľbou ľudí sú sekcionálne garážové brány, ktoré sú známe nielen univerzálnosťou, ale aj eleganciou. Ich výhodou je dlhodobá životnosť, dostupná cena, vysoká bezpečnosť a taktiež výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Súčasťou je aj možnosť manuálneho a automatického otvárania, ktoré splní požiadavky komfortného využívania. K dispozícii je aj rolovacia garážová brána, ktorá je známa  tým, že auto môžete zaparkovať priamo pred ňou bez toho, aby ste boli obmedzovaný. Vďaka rolovaniu brány nezaberáte miesto pod stropom a teda nemusíte mať v garáži nič prispôsobené tomu, aby ste ju dokázali otvoriť. Popustiť uzdu svojej fantázii môžete najlepšie pri výklopnej bráne, ktorá je charakteristická dostupnosťou rôznych modelov a materiálov. Keďže je cenovo výhodná a dodacia doba je spomedzi garážových brán najnižšia, vyberá si ju množstvo ľudí. Nezabúdajte však na to, že pri otváraní potrebujete dostatok priestoru pred garážou, čo môže byť v niektorých prípadoch problém. Vybrať si môžete aj posuvnú garáž, ktorá je zaujímavou alternatívou, ako šetriť čo najviac priestoru. Ten môžete využiť napríklad na uskladnenie rôznych vecí bez toho, aby ste rozmýšľali nad tým, ako bránu otvoríte.

You may also like