Drevo je jedným z tých materiálov, ktoré jednoducho nikdy nevyjdú z módy. Je však veľmi dôležité, ako ho viete v domácnosti použiť. Ktoré veci z dreva budú vyzerať dobre aj za 20 rokov? Čítajte ďalej.

Drevený plot

Je úplne jedno, či sa rozhodnete celý pozemok oplotiť dreveným plotom ako z amerického filmu, alebo si vytvoríte len nejaký dizajnový prvok vo vašej záhrade. Drevený plot v originálnom dekore alebo bielej farbe bude krásny vždy.

Tatranský profil

Tatranský profil v interiéri je niečo, čo nikdy nezostarne. Najviac si ho ľudia spájajú so slovenskými a poľovníckymi izbami. Hodí sa však aj do ultra-moderných domov. Je dôležité zvoliť bledšie drevo, ktoré ladí so zvyškom domu.

Drevený nábytok

Starý drevený nábytok je nezmar a po dôkladnej renovácii môže byť skvelým doplnkom aj v moderných domácnostiach. Dajte si však pozor na červotočov, ktorí v ňom radi prebývajú a dokážu sa k vám nasťahovať.

Drevený riad

Drevené misky, lyžica alebo pohár na pivo nie sú len ozdobou stien na starých chalupách. Sú vhodným doplnkom napríklad k večeri, ktorej súčasťou sú bryndzové halušky. Najedzte sa z dreveného riadu a spoznajte čaro minulosti.

Drevená terasa

Na terasách sa dnes používajú rôzne drevoplastové dosky. Veľa ľudí však aj dnes ocení čaro skutočného dreva, po ktorom sa chodí komfortne v lete aj v zime a v mnohých prípadoch aj na boso.

Či už ste sa rozhodli využiť drevo ako prírodný materiál pre skrášlenie vašej domácnosti formou nábytku, či dekorácií, alebo chcete pre servírovanie jedla používať drevený riad, určite neváhajte. Drevo ako prírodný materiál patrí do našich mestských domov, vzdialených od prírody čoraz viac.

 

 

You may also like