Čo môže poškodiť vaše regály?

by spravca

Máte vo vašom obchode, sklade alebo dielni regály a chcete, aby vám dlho slúžili? Prečítajte si, čo ich môže poškodiť a ako ich môžete pred týmito nebezpečnými vplyvmi ľahko ochrániť.

Preťaženie

Ak chcete, aby vám regál spoľahlivo slúžil celé roky, nepreťažujte jeho maximálnu nosnosť. Tá nie je len tak nejakým vymysleným číslom a mnohé regály sa vyrábajú na mieru aj s vybranou nosnosťou, ktorú si klient stanoví sám.

Voda

Ak vám do skladu zateká, vaše regály nebudú mať práve dlhú životnosť. Dlhodobé pôsobenie vlhkosti a vody spôsobí koróziu aj na tej najkvalitnejšej oceli. Skorodovaný regál nemá takú stabilitu, akú by mal mať.

Ľudia

Napríklad také obchodné regály v obchodoch najčastejšie poškodia zákazníci. Nerozvážnym pohybom s vozíkmi alebo pri manipulácii s tovarom vedia poškodiť police, ale aj konštrukciu regálov.

Mechanické poškodenie

Aj vysokozdvižný vozík alebo neopatrný asistent logistiky môže poškodiť regál. Ak sa vám zdá, že ste regál poškodili úderom či nárazom, spravte radšej revíziu a kontrolu regálov, prípadne poškodenú časť vymeňte.

Čas

Zub času sa odrazí na všetkom, a to na každom materiáli aj na každom produkte. Kontrola a revízia regálov je preto dôležitá aj pri regáloch, ktoré musia byť maximálne bezpečné aby neohrozili zdravie zamestnancov.

You may also like