Briliantové šperky: Na ich veľkosti (ne)záleží

by spravca

Briliant – drahý kameň, ktorý by na svojom prsteni či inom šperku chcela mať snáď každá žena. A čím väčší, tým lepšie. Lenže nie každá má to šťastie.

Prečo je vlastne briliant takým cenným a žiadaným kameňom, ktorý zdobí luxusné šperky od výmyslu sveta?

Briliant – jedinečná hra farieb a svetla

Briliant je špecifický tým, že svetlo odráža jedinečným spôsobom. Oku odborníka je teda už na prvý pohľad zrejmé, že sa jedná o vzácne briliantové náušnice, a nie o zirkón či iný kameň, ktorý je briliantu zdanlivo podobný. Skutočne však platí, že čím väčší briliant, tým krajší a hodnotnejší šperk?275290708

Obrúčky s briliantom – na veľkosti nezáleží

Bolo by asi farizejské tvrdiť, že by sme odmietli podarovaný prsteň s obrovským drahokamom. Na druhej strane je treba priznať, že i menší briliant zahreje pri srdci, obzvlášť, ak je to dar z lásky. Preto aj svadobné obrúčky s briliantom sú cenné bez ohľadu na veľkosť drahého kameňa. Každý, aj malý briliant rozžiari zásnubný prsteň alebo iný šperk.

Preto nemusí byť kameň na zásnubnom prsteni či obrúčkach príliš výrazný. Platí totiž, že kvalita dokáže prevýšiť kvantitu. A keďže spôsob, akým briliant odráža svetlo, hrá farbami a iskrí je celkom výnimočný, skutočne ho nemožno porovnávať so žiadnym iným drahým kameňom. A tobôž nie nahradiť.

Nech už si vyberiete šperk lesklý, matný, v žltom alebo bielom zlate, jedno je vždy isté: Nádherne vybrúsený diamant – briliant mu dodá jedinečnosť a výnimočnosť.

Oplatí sa dlhšie vyberať aj čo-to priplatiť, odmenou Vám bude radosť v očiach Vašej partnerky, ktorú šperkom s briliantom nepochybne veľmi potešíte.

 

 

You may also like