Ako vykryť krátkodobý nedostatok financií?

by spravca

Prázdna peňaženka, každý z nás to raz zažil. Krátkodobý výpadok príjmov, oneskorenie výplaty, neočakávané výdavky alebo nedostatok financií je veľmi nepríjemný, no každý z nás sa s ním aspoň raz v živote stretne. Čo robiť v takejto situácii?

Určite by ste si mali spraviť finančnú rezervu v prípade núdze. Áno, ľahko sa to hovorí, no mali by ste mať aspoň finančnú rezervu na jedlo a potraviny. Nikdy neviete, kedy môže meškať výplata, prísť neočakávané výdavky alebo vypadnúť príjem, a keď sa to náhodou stane, budete si búchať hlavu o stenu, že ste si neodložili každý mesiac do prasiatka nejakú rezervu.

Môžete taktiež využiť kreditné karty alebo prečerpanie bežného účtu. Prečerpaním bežného účtu získate potrebné peniaze, no za cenu vysokých úrokov. Navyše môžete prísť do styku s rôznymi poplatkami za vedenie účtu. Avšak stále je to veľmi dobrý, rýchly a jednoduchý spôsob ako vykryť nedostatok financií.

Ďalším spôsob na vykrytie krátkodobého nedostatku financií je pôžička. Aktuálne sú pôžičky historicky jedny z najvýhodnejších za posledných 20 rokov. Pôžičku sa síce oplatí zobrať, ak plánujete väčšie výdavky, napríklad na kúpu auta alebo  rekonštrukciu domu, no využiť ju môžete aj tak. Čo sa týka úrokov, je to najvýhodnejšia voľba zo všetkých.  Cez hypotekárnu kalkulačku si vypočítate mesačné splátky, zoberiete pôžičku a rozpočet je vykrytý. Avšak vždy si berte úver, na ktorý máte a viete ho splácať. V opačnom prípade Váš krátkodobý výpadok financií nebude krátkodobý, ale dlhodobý. Ak by bola pôžička neskôr nevýhodná alebo by ste ich mali viacero a chceli by ste ich zlúčiť, môžete využiť refinancovanie úveru.

Výber je už na Vás.

 

You may also like