Ako vybrať detský písací stôl a stoličku?

by spravca

Písací stôl a stolička sú zásadné a dôležité veci, na ktorých by ste určite nemali šetriť. Pri ich výbere by ste si mali dať skutočne záležať, veď vaše deti to ocenia. Pýtate sa, kedy kúpiť vašej ratolesti písací stôl? Najneskôr v predškolskom veku, ale rozhodne ho využijú aj mladšie deti, ktoré radi kreslia. Okrem toho sa naučia aj správne návyky a písanie ich úloh bude potom omnoho jednoduchšie.

Materiál

V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť, aký materiál písacieho stolíku zvolíte. Materiál však nie je až tak dôležitý, ide skôr o estetický vzhľad. Najčastejšie sa však používa drevo smrekové a dubové. No v súčasnosti máme na trhu ozaj pestrú ponuku tých najrôznejších písacích stolíkov tých najrôznejších tvarov. Môžete si však vybrať aj stolík vyrobený z plastu či z kovu, takže výber je skutočne len na vás. Záleží na vašom vkusu, ostatnom nábytku v izbe a tiež podľa vašich finančných možností.

Aký by mal byť veľký?

Pri výbere písacieho stolíku by ste mali dbať na správnu výšku. Pokiaľ chcete, aby vám vydržal aj niekoľko rokov, zvoľte taký, kde sa dá výška nastaviť. Väčšinou sa dá nastaviť od 50 do 75 cm. Sú síce o niečo drahšie, no výhodou je, že o 5 či 10 rokov nebudete musieť rozmýšľať nad novým. Okrem toho je celkom praktické, keď má pracovná doska zarážku, aby deti nepokladali zošity či knihy na zem. Nezabudnite ani na odkladacie priestory, kde si budú môcť odložiť školské pomôcky.

Čo sa týka stoličky, tá by mala byť samozrejme zdravotne nezávadná. Ideálne je, keď si ju dieťa osobne vyskúša. Mala by byť samozrejme komfortná a vhodné je, keď má nastaviteľnú opierku chrbta. Dbajte na to, aby deti na nej sedeli správne.

 

Obrázok: ©  Tomsickova  / Dollar Photo Club

 

 

You may also like