Cestujete s dieťaťom? Na toto nezabudnite!

by spravca

Cestovať na dovolenku s malým dieťaťom je vždy veľmi náročné. Je jedno, či idete autom, autobusom alebo vlakom, no na niekoľko maličkostí by ste určite nemali zabudnúť.

Náhradné oblečenie

Možno sa vám to bude zdať zbytočné, ale čo ak ho predsa len počas cesty budete potrebovať? Môžete si byť skoro istí, že pokiaľ si nepribalíte nejaké to náhradné tričko, dieťatko sa poleje čajíkom alebo sa povracia. Deti sú v znečisťovaní samých seba v tých najnevhodnejších chvíľach proste odborníci.

Teplé ponožky

Toto platí predovšetkým vtedy, keď cestujete lietadlom. Klimatizácia dokáže spraviť svoje a detské nožičky sa môžu rýchlo ochladiť. Pribaľte mu teda aj teplé ponožky, čím sa vyhnete nachladnutému dieťatku.

Fľaša mlieka

Pokiaľ kojíte, vezmite si so sebou aj fľašu s mliekom. Môže sa stať, že vaša ratolesť dostane hlad na mieste, kde nebude vhodné kojiť. Fľaška s mliekom vás však môže zachrániť a pre utíšenie mrzutého dieťatka je priam ideálna.

Obrúsky

Dopravné prostriedky sú bohužiaľ pokryté najrôznejšími baktériami a všetci veľmi dobre vieme ako detičky radi chytajú všetko, čo vidia. A práve dotýkanie sa sedačiek a okien bude ich najčastejšia činnosť. Verte, že pokiaľ by ste zvlhčené obrúsky nemali so sebou, budete s dieťatkom stále bojovať v snahe zabrániť mu, aby všetky mikróby z ruky pekne oslintalo.

Plienky

Pokiaľ vaše dieťa nosí plienky, je jasné, že mu ich na cestu zbalíte. Starostlivo ste si spočítali, koľko plienok bude potrebovať na dobu strávenú v dopravnom prostriedku? Výborne. Vezmite si však dvojnásobné množstvo. Cestovanie sa totiž môže nečakane pretiahnuť a zažívanie vašej ratolesti nie je až tak predvídateľné ako si myslíte. Je teda lepšie sa dostatočne pripraviť.

 

 

Obrázky:  © t81 + Monkey Business  / Dollar Photo Club

You may also like