3 znaky, že potrebujete kontaktné šošovky

by spravca

Nad nosením okuliarov sa už v dnešnej dobe nikto nepozastavuje. Skončili tie časy, keď ste sa na škole museli báť prezývky „okuliarnik“ a „bifľoš“, len preto, že vašu tvár zdobili dioptrie. Dnes sú okuliare dizajnovým prvkom, súčasťou outfitu a rámy s obyčajnými sklami už nosia i takí, ktorí korekciu zraku vôbec nepotrebujú. V niektorých situáciách sú však dioptrie vrcholne nepraktické a je potrebné ich nahradiť kontaktnými šošovkami. Viete, kedy by ste to mali urobiť?

  • Pri športe vám prekáža, že nič nevidíte

Dostali ste už pár krát loptou do tváre? Alebo sa na vás nechtiac zvalil spoluhráč a zničil vám okuliare? Oprava dioptrií nie je lacná záležitosť, bez nich však vaša hra či akýkoľvek šport stráca na kvalite. Kontaktné šošovky sú v tomto prípade jednoznačná voľba. Sú neviditeľné, pri žiadnom pohybe vám neprekážajú a majú i bonus oproti okuliarom – na rozdiel od nich poskytujú dokonalé periférne videnie. Kontaktné šošovky perfektne priľnú k oblému tvaru oka, takže na rozdiel od okuliarov uvidíte dobre i pri pohľade do strán.

  • Túžite po inej farbe očí alebo sa hanbíte za jazvu na dúhovke

Dnes je možné svoje telo meniť mnohorakým spôsobom. Plastikou si môžete doplniť, čo vám príroda nenadelila, či odobrať, čoho vám naopak nadelila až príliš veľa. Jedna z mála vecí, ktoré sa trvale zmeniť nedajú, je farba vašich očí. Napriek tomu sa však nedokážete zbaviť túžby po nezábudkových kukadlách, aj keď ste sa narodili s hnedými? Prípadne ste mali zranenie a vaša dúhovka má jazvy alebo iné nedokonalosti, ktoré chcete zakryť? Siahnite po farebných kontaktných šošovkách. Môžu farbu vašej dúhovky úplne zmeniť, alebo len zvýrazniť. Takisto zakryjú všetko, za čo sa hanbíte. Vyrábajú sa v dioptrickom i nedioptrickom prevedení.

  • Okuliare vám v zamestnaní prekážajú

Niektoré povolania si vyžadujú zvýšenú ochranu tváre a celého tela. V takých prípadoch môžu okuliare zavadzať a znižovať váš komfort či dokonca mieru bezpečia. Bez nich však riskujete, že svoju prácu neodvediete dobre. Kontaktné šošovky sú opäť jasným riešením. Šošovky však redukujú objem kyslíka, ktorý sa dostane k vášmu oku, a tak niekedy spôsobujú tzv. syndróm suchého oka. Ak ste citlivejší, zvoľte na celodenné nosenie špeciálne kontaktné šošovky Air Optix Aqua, ktoré majú zvýšené zmáčanie a lepšie prepúšťajú kyslík.

Spoznali ste sa v niektorej situácii? Kontaktné šošovky sú pre vás v týchto prípadoch jedinou voľbou a nutnosťou. Ak ste sa v nich nenašli, no dioptrické okuliare nosíte, rovnako porozmýšľajte o kúpe kontaktných šošoviek. V niektorých situáciách sú skrátka praktickejšie a je vhodné mať k okuliarom aj inú alternatívu.

You may also like