Získajte si rešpekt

by spravca

Rešpekt je slovo, ktoré by mal vo svojom živote poznať každý z nás, a to nielen ako pojem zo slovníka. Mali by sme ho reálne pociťovať v každodenných záležitostiach. Možno ste sa už aj vy stretli s niekým, kto k Vám nepristupoval s potrebnou úctou. Ako ste sa cítili? Boli ste nahnevaný? Otrávený? V tomto článku Vám magazín Village  prezradí, ako si rešpekt získať a vedieť ho tiež dávať najavo. 

Prejavujte vďačnosť

Nezabudnite poďakovať ľuďom za ich pomoc a podporu. Je dôležité mať na pamäti ľudí, ktorí Vám vždy pomôžu a stoja pri Vás. Poďakujte rodine, kolegom v práci, priateľom, susedom alebo učiteľom.

Rozdávajte komplimenty

Ak od niekoho obdržíte kompliment, nálada Vám okamžite stúpne, cítite sa lepšie a teší sa aj Vaše sebavedomie. No i venovať niekomu kompliment, prináša dobrý pocit. Naučte sa ho dávať tak, aby padol na úrodnú pôdu a bol správne pochopený. Ľudia vo Vašom okolí Vás budú mať oveľa radšej. 

Buďte úprimný

Čo je úprimnosť? Nie je to len hovoriť pravdu, ale aj konať pravdivo, čisto a bez pokrytectva. Zložte tú ťaživú masku a ukážte, aký naozaj ste. Takto Vás prijmú osoby, ktoré si vážia ľudské kvality a budete sa cítiť slobodný bez toho, aby ste museli predstierať, že ste niekto iný.

Pomáhajte

Pomáhajte druhým. Pomoc je jedna z najlepších  a najúčinnejších maličkostí ako dokázať, že ste dobrým človekom a zároveň budete mať zo seba skvelý pocit.

Rešpektujte názory ostatných

Rešpektujte názory druhých ľudí a nikdy nikomu priamo nehovorte, že sa mýli. Tým by ste iba zasadili riadny úder jeho inteligencii, pýche, sebavedomiu a jediné, čo by ste tým dosiahli, by bola chuť po odplate. Pritom by ste vôbec nezmenili “protivníkov” názor. Stačí iba povedať: “Pozri. Mám na vec iný názor, ale môžem sa mýliť. Často sa mýlim, no chcem zistiť pravdu. Preskúmajme teda fakty.” Ak uzná, že pravda môže byť aj na Vašej strane, získali ste si rešpekt. 

Držíme Vám palce a veríme, že budete rešpekt nielen dostávať, ale ho i prejavovať. Netreba si ho zamieňať so strachom alebo nadutosťou, pretože ide o dôstojnú ľudskosť, a teda prejav úcty človeka k človeku. 

Zdroj: wikihow.com

Foto: freedigitalphotos.net

You may also like

Leave a Comment