Tipy pre zdravú pleť

by spravca

Zdravá pleť je krásna pleť. Práve preto hľadáme rôzne alternatívy, ako sa k nej dopracovať. Magazín Village Vám prináša pár tipov, ktoré v nemalej miere dopomôžu k tomu, aby bola Vaša pleť krásna, svieža a najmä zdravá. Toto všetko sa dá dosiahnuť i bez drahých kozmetických prípravkov.

Čistenie

Základom krásnej a zdravej pleti je v prvom rade čistenie, ktoré by ste nemali podceňovať ani v obzvlášť rizikovom jesennom období. Najprv je totiž nutné odstrániť škodliviny a nečistoty, ktorými je pleť po lete zanesená a ďalej sa zamerať na pravidelné, ale i kvalitné a efektívne čistenie.

Odličovanie

Asi najhoršie, čo môže žena svojej pleti urobiť, je ju neodlíčiť pred uložením do postele. Vrstvy líčidiel tak zostanú na pokožke, tá sa “neotvorí”, a teda sa nemôže cez noc regenerovať a samočistiť. Naviac, ťažké líčidlá pleť oslabujú, spôsobujú rýchlejšie starnutie a môžu vyvolať kožné problémy.

Píling a maska

Popri pravidelnej starostlivosti si doprajte aspoň raz týždenne niečo navyše. Vyčleňte si na to napríklad víkend, kedy máte pravdepodobne viac voľného času. Aby ste pokožku zbavili odumretých buniek, ošetrite ju pílingom. Následne by ste mali použiť nejakú regeneračnú masku.

Zelený čaj

Zelený čaj je známy bohatým obsahom antioxidantov, ktoré znižujú riziko vzniku rakoviny kože. Aj preto patrí k nezameniteľným detailom, ktoré podporujú zdravie pleti.

TIP: Vypite aspoň 3 hrnčeky zeleného čaju denne. Ak chcete použiť zelený čaj lokálne, tak si odložte vrecúška s čajom do chladničky. Večer si ľahnite, vrecúška si položte na oči a relaxujte 10-15 minút. Zelený čaj obsahuje triesloviny, ktoré pôsobia sťahujúco a znižujú opuchy.

Pár dobre mienených rád na záver:

  • Uhorka hydratuje
  • Mrkva regeneruje
  • Zemiaky sú vhodné na mastnú pleť
  • Banán sa využíva aj na vypnutie a zjemnenie pleti

Zdroj: krewetka.estranky.sk, trojversie.sk

Foto: freedigitalphotos.net

You may also like

Leave a Comment