Ako utíšiť vlčí hlad?

by spravca

Aj Vám sa zdá, že nedokáže svoj hlad ničím umlčať? Neustále niečo hryziete, aby ste zahnali škvŕkanie v žalúdku? Odrazilo sa to značne na Vašej váhe a už Vás to takto nebaví? Nezúfajte! Magazín Village sa dnes bude zaoberať tým, ako si navodiť pocit plnej sýtosti, no zároveň zostať citlivý k zdraviu i hmotnosti.

Pite veľa vody

Voda Vás môže zbaviť pocitu hladu počas dňa. S pravidelným a dostatočným pitným režimom budete mať pod kontrolou aj správnu teplotu organizmu, keďže tú do výraznej miery ovplyvňuje práve voda. Počas vykonávania rôznych fyzických aktivít sa budete cítiť energetickejšie a sviežo. Navyše, čistá voda nemá žiadne kalórie. Jej ďalším prínosom, ktorý podporuje chudnutie, je vyplavovanie škodlivých a nepotrebných látok von z organizmu.

Jedzte veľa ovocia a zeleniny

Odmalička nás učia, že ovocie a zeleninu musíme jesť, pretože sú zdravé. To však nie je všetko! Po ovocí a zelenine opekniete! Farebné plody totiž obsahujú farbivá, ktoré sa usádzajú v pleti. Dajte si na raňajky šťavnaté jablko alebo pomaranč. Keď ste v práci, majte vždy po ruke prichystané nejaké ovocie. Pri obede alebo večeri jedzte surovú alebo parenú zeleninu. Nemusíte jesť také potraviny, ktoré neobľubujete, jednoducho jedzte ovocie a zeleninu, ktorá Vám chutí. Nedodávajú telu iba živiny a vlákninu, ale zasýtia  bez toho, aby ste zjedli príliš veľa kalórií a tuku.

Nezabúdajte na bielkoviny

Bielkoviny sú v našom tele neustále budované a spotrebovávané. Po prijatí stravou sa trávením rozkladajú na aminokyseliny. Tie sú potom absorbované a využité na výrobu iných bielkovín v organizme.

Živočíšne zdroje bielkovín (mäso, hydina, ryby, vajcia, syry, jogurty) poskytujú bielkoviny s veľkou biologickou hodnotou. Rastliny, strukoviny, obilniny, oriešky, semienka a zelenina sú zdrojom bielkovín s nízkou biologickou hodnotou.

Dajte si žuvačku

Vedecké štúdie preukázali, že žuvanie znižuje chuť na sladké a slané maškrty. Pomáha tak znižovať príjem kalórií počas dňa.

Jedzte z menších tanierov

Veľký tanier znamená veľkú porciu. A to vy nepotrebujete. Vymeňte veľké taniere za menšie, porcie sa Vám tak budú zdať „akurát“.

Na záver už iba malá rada: “Vymažte hlad so svojej hlavy. Myslite na iné veci ako na to, čo budete mať na obed, alebo kedy navštívite tú novú cukráreň.” Držte sa!

Zdroj: wikihow.com

Foto: freedigitalphotos.net

You may also like

Leave a Comment