Zariaďujete si kanceláriu? Zamerajte sa na kvalitu!

by spravca

Pokiaľ denne strávite v kancelárií za počítačom aj niekoľko hodín, určite mi dáte za pravdu, že nesprávne sedenie výrazne ovplyvňuje naše zdravie. Kľúčom k zdravému a správnemu sedeniu je výber kancelárskej stoličky, ktorá by mala byť nielen komfortná, ale i prispôsobiteľná nášmu telu. Nesprávny spôsob sedenia totiž vedie k bolestiam chrbtice, ale i hlavy.

Ako správne sedieť na kancelárskej stoličke?

Podstatné je, aby ste na kancelárskej stoličke sedeli pohodlne, na celej hĺbke sedadla a predovšetkým sa nehrbili. Pri sedení, kedy je chrbtica prehnutá, sa zvyšuje tlak na medzistavcové platničky až o 40%. Výška sedadla by mala byť nastaviteľná tak, aby sa vaše chodidlá dotýkali celou plochou podložky a kolenný kĺb by mal zvierať uhol približne 90° až 110°. Ruky, a to predovšetkým lakte, musia byť položené na stole, resp. na opierkach stoličky, aby vás po čase nezačali bolieť. Dôležitá je i opierka hlavy, ktorá uvoľňuje naše krčné svaly. Tá by mala byť pevná, výškovo nastaviteľná podobne ako aj sedadlo a plusom je aj to, pokiaľ sa dá nastaviť uhol sklonu. Už aj vy veríte, že kancelárske stoličky majú veľký význam pre naše zdravie?

 

Výhodné ceny, kvalitný sortiment

Pokiaľ si aj vy zariaďujete kanceláriu, rozhodne dajte prednosť i kvalitnému kancelárskemu stolu, ktorý vám podobne ako aj stolička, spríjemní celý deň za počítačom. Jeho veľkosť by sa mala odvíjať od veľkosti vašej kancelárie, ale aj od toho, kam ho chcete umiestniť. Z hľadiska priestoru a prehľadností vecí na vašom kancelárskom stole je vhodný menší stôl, ktorý je určený na počítač. Pochopiteľne, že pri zariaďovaní kancelárie siahnete aj po rôznom inom nábytku ako sú konferenčné stoličky, kreslá či rôzne doplnky, bez ktorých sa človek v dnešnej dobe už nezaobíde. Širokú ponuku kancelárskeho nábytku a potrieb nájdete v eshope – http://www.easy-interier.sk/, ktorý ponúka kvalitný kancelársky nábytok za priateľské ceny. Spokojnosť zákazníkov, rýchle dodanie či rôzne akcie sú tiež niektoré z dôvodov, prečo si vybrať práve u nás!

FOTO: easy-interier.sk

You may also like