Zariaďovaniu obývačky venujte dostatočnú pozornosť

by spravca

V ktorej miestnosti vašej domácnosti trávite najviac času? Ženy by pravdepodobne odpovedali v kuchyni, muži zas v obývačke. Je však potrebné si uvedomiť, že zatiaľ čo kuchyňa je zväčša skrytá pred zvedavými pohľadmi návštev, obývačka sa ich prípadnej kritike nevyhne. Aj preto si pri zariaďovaní obývačky dajte naozaj záležať, nech vyzerá a plní svoju funkciu naozaj dokonale.

Dôležitý je materiál obývacej steny

Najviac o kvalite obývačky povie materiál, z ktorého je zhotovený jednotlivý nábytok. Najväčšiu odolnosť a životnosť by vám zrejme poskytol masív, no jeho vzhľad sa do dnešných moderných obývačiek príliš nehodí. Obývacie steny vyrobené z MDF dosiek, ale aj niektoré klasické laminátové, sú v porovnaní kvality a ceny tiež výbornou voľbou. MDF dosky sú mohutnejšie, stabilnejšie a viac odolné voči poškodeniu než laminátové, no výhodou laminátu je zas väčšia variabilita vzorov a najmä nižšia cena. Ak už doma nemáte malých čertov, ktorí by mohli nábytok pri hraní poškodiť, netreba sa brániť kúpe obývacích stien vyrobených z laminátových dosiek.

Obývačku zbytočne nepreplňte

Už dávno neplatí, že obývačka je miestnosťou s množstvom úložných priestorov. Nábytok do obývačky by mal pozostávať z praktických skriniek, ktoré poskytnú miesto na uloženie televízie, pohárikov, kníh či na uskladnenie alkoholu a iného občerstvenia. Zabudnite preto na šatníkové skrine, ktoré sa v ešte nedávnej minulosti do obývačiek umiestňovali ako štandard. Neodmysliteľnou súčasťou obývačiek sú okrem obývacích stien aj sedačky či konferenčné stolíky.

Odtiene nábytku, ktoré letia

Odtieň stolíka je vhodné skombinovať s farbou nábytku, sedačky, prípadne s nimi vytvoriť zaujímavé kontrasty. Univerzálnou voľbou sú sklenené konferenčné stolíky, ktoré skombinujete takmer s čímkoľvek. Vašu obývačku nikdy neoblečte výlučne do jednej farby, pretože by rozhodne pôsobila veľmi fádne. V kurze sú najmä kombinácie tmavého dreva s bielymi či béžovými odtieňmi, či biele korpusy nábytku v kombinácií s pestrofarebnými dvierkami. Nič však nepokazíte ani typickými odtieňmi dreva, akými sú buk, čerešňa, orech či wenge.

 

You may also like