Nefunguje to? Osviežte predajňu moderným pultom

Nefunguje to? Osviežte predajňu moderným pultom

by spravca

Máte obchodného ducha, dobré nápady, ponúkate kvalitné produkty, avšak predaj sa napriek tomu nezvyšuje? Pritiahnite pozornosť zákazníkov kvalitným vybavením predajne a vystavujte tovar atraktívnejším spôsobom. Aké obchodné pulty majú šancu zaujať?

Bola raz úspešná predajňa… Tá vaša!

Stáva sa, že predajca občas nemá príležitosť venovať sa každému jednému zákazníkovi osobitne. Kým jednému vyhľadá tovar na mieru a podá mu o ňom informácie, druhý sa musí pomedzi predajné regály a pulty prebrodiť sám a nájsť, čo potrebuje. Ani to však nemusí byť problém, ak je predajňa usporiadaná logicky a prehľadne, so zmyslom pre každý detail. 

Preto odporúčame nepodceniť význam predajňového nábytku. Tak ako v domácnosti má každý predmet svoje čestné miesto, i v obchodoch akéhokoľvek charakteru má panovať toto pravidlo. Samozrejme, aj s ohľadom na bezpečnosť. Vieme, aké je dôležité nábytok nepreťažovať, kvalitne ho zmontovať, príp. ukotviť k stene alebo podlahe. 

Nábytok vyberáme s ohľadom na charakter, veľkosť i hodnotu tovaru

Cenné produkty alebo tovar, ktorý sa v predajni ľahko postráca, umiestnite do sklenenej vitríny, ktorá okrem toho, že okamžite upúta pozornosť, pôsobí luxusným dojmom a chráni tovar pred prachom a neželanými dotykmi. Vitrína s podsvietením zároveň umožní zákazníkovi prezrieť si produkty v plnej kráse, obzvlášť ak ide o módne doplnky alebo šperky.

Existuje sortiment ktoré vyžadujú špecifický typ uskladnenia. Drobný železiarsky materiál, súčiastky, kancelárske potreby, bižutéria, nohavice, obuv, pečivo… Viete si predstaviť, že by sa všetko toto ponúkalo rovnako? V obchode sú rovnako neoceniteľné vitríny, ako aj predajné pulty, košíky, závesné tyče, výstavné figuríny alebo policové systémy. Netreba zabúdať ani funkčné skladové priestory a ich vybavenie.

Predajný pult to povie za vás

Predajný pult je miesto, kde sa uzatvára obchodný vzťah. Zákazník tu platí za tovar, no ak má priestor, diskutuje s predajcom. Samozrejmosťou by mal byť priestor na komunikáciu, riešenie problémov, reklamácie či dopytu. Pulty do predajní majú moc zmeniť dizajn obchodu na nepoznanie. Stačí zvoliť výrazný dizajn alebo farbu a zákazník okamžite vie, kde nájde predávajúceho či pokladnicu. 

Aj v rámci pultov možno tovar efektne a bezpečne vystaviť. Zvolíte si drevené, nerezové, plastové alebo sklenené prevedenie? A čo tvar predajného pultu a jeho rozmery? Je umenie vybrať vhodný pult do menších prevádzok, rovnako tak aj do veľkých, nehovoriac o atypicky riešených predajniach, kde sa počíta každý centimeter. V týchto prípadoch je dobré nechať si poradiť u odborníkov s bohatými skúsenosťami. Tí sa na vás tešia vo vzorkovni Medcom v Bratislave. Ak ste z ďaleka, kliknite na www.medcom.sk. 

 

Zdroj: freepik.com 

 

You may also like