Vchodové dvere – vstup do súkromného raja

by spravca

Viete si predstaviť dom bez dverí? Pravdepodobne nie,  pretože táto naoko jednoduchá vec je skutočne nevyhnutná. Ako sú okná zrkadlom Vašej domácnosti, dvere sú vstupnou bránou do Vášho malého raja.

Vytvárajú štýl

Vchodové dvere sú prvým detailom, ktorý si na Vašom dome ľudia všimnú. Práve preto si väčšinou potrpíme na to, aby boli pekné a štýlové. Trh v súčasnosti poskytuje obzvlášť širokú paletu, spomedzi ktorej si môžete vybrať podľa chuti a vkusu. Práve dverami svoj dom alebo byt zatraktívnite, ale i dizajnovo ozvláštnite a dodáte mu individuálny nádych. Je na Vás, či zvolíme kovové, drevené alebo hliníkové dvere, prípadne kombináciu týchto materiálov. Pri ich výbere by ste ale mali zobrať do úvahy niekoľko faktorov.

Indície, ktoré napovedajú o kvalite drevených dverí

Drevené vchodové dvere by mali byť vyrobené len z kvalitného a poriadne vysušeného dreva, ktoré je schopné odolať zmenám teplôt, vlhkosti a malo by si dokázať udržať tvar. Taktiež nezanedbajte ošetrenie ochrannými nátermi voči hubám, plesniam a škodcom.

Kvalitným vonkajším dverám by nemala chýbať ochranná lišta, ktorá slúži ako nádrž na stekajúcu vodu. Zateplenie a izolácia proti hluku sú dnes u popredných predajcov samozrejmosťou. Ak sú na dverách sklenené prvky alebo plochy, mali by byť vyrobené z kvalitného izolačného skla.

Vybavenie, ktoré zabráni deformácií a korózií

Pokiaľ ste sa rozhodli pre plastové vchodové dvere, vyberte si také, ktoré majú masívnu vnútornú konštrukciu. Takú, ktorá zabráni ich postupnej deformácii.

Dvere z kovu, čiže hliníkové dvere, musia byť zhotovené tak, aby v žiadnom prípade nekorodovali.

Rady na záver

Všetky tri typy dverí by mali byť odolné voči oteru. Ľahká údržba nie je možná pri všetkých typoch, keďže drevené si vyžadujú väčšiu starostlivosť a plastové, naopak, takmer žiadnu.  Dvere by nemali mať zbytočné výstupky, hrany a priehlbiny.

Drevené, plastové alebo hliníkové? Dvere by mali s Vaším domom tvoriť dokonalú harmóniu. Fasáda, stierka či typ domu, to všetko ovplyvní výber dverí. Pokiaľ hľadáte overeného predajcu, tak sa obráťte napríklad aj na prvý e-shop okien (a dverí) na Slovensku.

Zdroj: stavebnik.sk

Foto: inter-okno.sk

You may also like

Leave a Comment