Ako zvoliť správny účes?

by spravca

Nie každý účes sa hodí ku každej tvári. Čo sa nosí a čo nie, nie je len otázkou módy. Závisí to aj od typu Vašej tváre. Len sa poriadne pozrite do zrkadla (najlepšie s vlasmi zopnutými alebo sčesanými dozadu), definujte svoju individualitu a nechajte sa inšpirovať. 

Oválna tvár

Ak máte oválnu tvár, môžete nosiť takmer všetky typy účesov. Záleží len na Vašom vkuse a predstavách. Môžete si dovoliť experimentovať a nemusíte sa báť ani extravagantných účesov. Pokiaľ zladíte účes s osobnosťou, úspech máte zaručený! Vyvarujte sa príliš dlhým a vyžehleným vlasom v jednej dĺžke – vyzerá to nudne a Vašu tvár to iba zbytočne predlžuje. 

Guľatá tvár

Vhodné sú polodlhé účesy bohaté okolo brady, po stranách rovné alebo prekrývajúce tvár. Napríklad pramienky padajúce do tváre pomáhajú k optickému zúženiu. Ak sa rozhodnete pre dlhšie vlasy, je to tiež dobrá voľba, lebo rovnako predlžujú Vaše črty. 

Srdcová tvár

Medzi najčastejšie typy tváre patrí aj tá srdcová, teda s úzkou bradou a širším čelom. V takom prípade je na mieste maskovacia ofinka a čo sa dĺžky týka, vlasy presahujúce bradu. Vyrovná sa tým viditeľný nepomer, ktorý črty tváre na pohľad vytvorili.

Obdĺžniková  tvár

Ak máte dlhú tvár, je ideálne ju opticky skrátiť ofinou. Vyhovuje šikmý alebo rovný strih. K ofine môžete vlasy vyžehliť. Pokiaľ však odmietate ofinu z praktických dôvodov, vyskúšajte vlny. Splnia podobnú funkciu ako ofina, a teda opticky skrátia tvár.

Teraz už len nájsť vhodného kaderníka a nebáť sa, keď vezme do rúk nožnice. Nestráňte sa zmeny, ak cítite, že by ste nejakú potrebovali. Vlasy sú korunou krásy a so správnym strihom ten rozdiel spoznáte!

Zdroj: braun.braun.com

Foto: freedigitalphotos.net

You may also like

Leave a Comment