Tipy a triky, ako vytvoriť izbu pre viac detí

by spravca

Ak máte doma hneď niekoľkých malých nezbedníkov a priestor, s ktorým musíte narábať opatrne, natíska sa podstatná a nie príliš jednoduchá otázka: „Kam tie deti uložiť, aby sa vo svojej izbičke cítili komfortne, a zároveň v nej mali všetko nevyhnutné?“ Naozaj zložitá úloha, ale nie nezvládnuteľná. S trochou fantázie, kreativity a za pomoci šikovných nápadov je možné aj z tej najmenšej miestnosti vyčarovať útulné kráľovstvo. Tak smelo do toho!

Šetrite tam, kde sa dá

V klasických panelákoch veru nie je metrov štvorcových nazvyš. Izby sú zvyčajne menšie, takže nech sa akokoľvek snažíte poskytnúť deťom dostatok priestoru na spanie, hranie i učenie, je ťažké to všetko skĺbiť. Najmä, ak to chcete urobiť s dizajnérskym citom.

Čo teda urobiť, aby ste aj menšiu detskú izbu pre viacero detí zariadili účelne, no zároveň pekne a podľa Vášho vkusu?

Začnite nábytkom. Neverili by ste, koľko miesta sa dá ušetriť správnym výberom skríň, políc, no a pravdaže aj postelí.

Asi nikoho neprekvapí, že najvhodnejšie sú v tomto prípade poschodové postele.

Vedeli ste, že v súčasnosti už môžete dostať aj také modely, kde sú až dve postele hore, čo skvelo šetrí priestor na podlahe? „Klasická“ dvojposchodová posteľ a k nej pripojené jedno vrchné poschodie, pričom na jeho „prízemí“ deťom viete zriadiť útulné miesto na učenie či hranie, je naozaj originálnym riešením. Záleží iba na Vás, či dole umiestnite stolík so stoličkou alebo boxy na odkladanie hračiek, prípadne tu vytvoríte malé čarovné miesto na hranie. Takýto „voľný“ priestor sa však dá využiť aj inak, napríklad na vstavanú skrinku, kde uložíte detské šatstvo. Budete príjemne prekvapený, koľko miesta takýmto „posteľným“ riešením získate!

Využívajte steny

Aj v malej izbe treba myslieť vždy na to, aby bolo na zemi čo možno najviac miesta. Preto, kde sa dá, upevnite police. Poslúžia na odloženie kníh, ľahších hračiek, ale tiež rámikov s fotkami.

Na zem ukladajte len to najnutnejšie, možno nejaký box na hračky, prípadne sedací vak, ak Vám naň zostane miesto.

Menší byt ešte nie je dôvod na paniku. Aj z neho sa dá vyčarovať skvelé miesto na život, a to aj pre našich najmenších. Iba na to choďte s rozumom a zbytočne nezahlcujte izby nepraktickými zbytočnosťami.

Zdroj:

apartmenttherapy.com/a-sprightly-shared-bedroom-for-three-my-room-216963

apartmenttherapy.com/threes-company-rooms-for-3-or-more-kids-roundup-168680

Foto:

files.poschodovky.sk/200000138-110ef1302d/poschodova%20poste%C4%BE%20MAX%202%20Biela.jpg

You may also like