Skutočné zážitky začínajú v oblakoch

Skutočné zážitky začínajú v oblakoch

by spravca

Za posledné roky sa možnosti v oblasti nevšedných zážitkov neuveriteľne rozšírili. Dokonca aj na našom malom Slovensku organizujú agentúry rôzne druhy zážitkov. Niektoré z nich sú adrenalínové a iné poskytujú relax. Medzi relaxačné a oddychové dobrodružstvá patrí let balónom. Už teraz sa môžete tešiť na jar, kedy prvé balóny vzlietnu až k oblakom. Čo vás počas letu balónom čaká a neminie?

Z akých leteckých a vzdušných zážitkov je možné si vybrať?

Po malom prieskume na internete zistíte, že kúpiť zážitkový darček nie je problém. Najviac preferované sú zážitky, ktoré sa odohrávajú v oblakoch. Túžba po lietaní drieme v ľuďoch už od nepamäti. Klasické lietanie v komerčných lietadlách na dovolenky vystriedali lety v netradičných vzdušných prostriedkoch. Pre priaznivcov ozajstného adrenalínu odporúčame vyskúšať paragliding alebo let rolagom. Ak nie je lietanie v otvorenom priestranstve nič pre vás, môžete sa schovať do kokpitu. Napríklad do kokpitu vrtuľníka a stíhačky. To, čo sa zdalo pred pár rokmi snom, sa v súčasnosti stáva realitou. Lety stíhačkami je možné okoreniť samotným pilotovaním stíhačky. Bez kurzu a pilotných skúšok zasadnete do stíhačky a celé riadenie bude vo vašich rukách. Zabudnúť nesmieme ani na dámy, ktoré preferujú menej rýchle lietadlá. Vyhliadkové lety malým lietadlom potešia každú dámu, ktorá má romantickú dušu.

Pripravte sa na let balónom. Čo vás počas letu čaká?

Pútavá príprava a inštruktáž

Poďme sa pozrieť na zúbok letu balónom. Farebný balón vznášajúci sa nad krajinou je zaujímavý už zo zeme. Oveľa viac zaujímavým sa stane, keď do balóna vstúpite. Na toto dobrodružstvo si pripravte približne dve hodinky. Ten, kto má rád technickú stránku letu, bude jasať nad tým, že začiatok zážitku sa nesie v duchu prípravy balóna a inštruktáže. Let balónom sa začne po približne 40 minútach, kedy bude balón plne pripravený prijať posádku. Let balónom je možné zarezervovať pred dvoch. Ak tak nespravíte, bude vás v balóne oveľa viac. Väčšie balóny majú kapacitu až 24 ľudí. Vo väčšine prípadov sa na vyhliadkové lety balónom využívajú balóny pre 4 až 12 ľudí.

Najkrajšie chvíle vášho života

Let balónom trvá od 40 do 60 minút. Lety prebiehajú od jari do jesene v ranných alebo večerných hodinách. Balón dokáže dosiahnuť maximálnu výšku 300 m, ale zväčša letí okolo 100 – 200 m nad zemou. Za hodinu preletí približne 20 km. Počas letu uvidíte z vtáčej perspektívy kus krajiny a zažijete najkrajšie chvíle vášho života. Mierne adrenalínové bývajú pristátia, kedy musí pilot odolať poryvom vetra a balón sa mierne nahýba zo strany na stranu.

 

 

You may also like