Atraktívne a moderné kúpeľňové dlaždice s rastlinným motívom – v ktorých kúpeľniach sa ukážu ako najlepšie?

Atraktívne a moderné kúpeľňové dlaždice s rastlinným motívom – v ktorých kúpeľniach sa ukážu ako najlepšie?

by spravca

Krásne kúpeľňové aranžmány vytvárajú vizuálne atraktívne interiéry, ktoré sa budú páčiť každému. Vytvorenie atraktívnej miestnosti nie je také jednoduché – pamätajte nielen na estetiku, ale aj na využiteľnosť a funkčnosť kúpeľne. Z tohto dôvodu sa dlaždice do kúpeľne najčastejšie vyberajú na konečnú úpravu stien a podláh. Veľmi obľúbenými sa stávajú dlaždice s kvetinovým motívom. Pozrite sa, v ktorých kúpeľniach sa ukážu ako najlepšie a či budú dobrým nápadom aj vo vašom prípade.

Dlaždice do kúpeľne s rastlinným motívom

Krása a elegancia môžu byť vyjadrené rôznymi spôsobmi. Keramické obklady umožňujú veľkú voľnosť v usporiadaní, vďaka čomu môžete jednoduchým spôsobom vytvárať jedinečné interiéry. Súčasný minimalizmus v izbách pomaly nahrádzajú atraktívnejšie, zaujímavejšie a bohatšie prvky, vrátane tých s kvetinovým motívom. Dlaždice s takouto potlačou sú čoraz obľúbenejšie. Rozbíjajú nudu a užívateľovi kúpeľne prinesú pocit bližšie k prírodným riešeniam, takmer ako keby bol v lone prírody. Dekoratívne obklady sa ochotne používajú a oplatí sa zamerať na rastlinný motív. Zaujímavé vzory budú vyzerať perfektne najmä v niekoľkých špecifických aranžérskych štýloch, kde zdôraznia jedinečnú atmosféru. Dekor na takýchto miestach vytvorí wau efekt a určite poteší každého!Atraktívne a moderné kúpeľňové dlaždice s rastlinným motívom – v ktorých kúpeľniach sa ukážu ako najlepšie?

Atraktívne dekoratívne obklady do kúpeľne v klasickom štýle

Dekory a kvetinové obklady sú ideálnou možnosťou pre kúpeľne zariadené v klasickom štýle. Zdôraznia familiárnosť a útulnosť miestnosti, oživia ju a dodajú jej nevšedné farby. Rastlinné motívy dokonale ladia s kúpeľňovou keramikou a kúpeľňovým nábytkom v klasickom štýle. Vďaka tomu sú voľné a elegantné priestory na dosah! Dekoračné dlaždice môžete usporiadať na celú stenu alebo sa obmedziť na vytvorenie atraktívne usporiadaného fragmentu za zrkadlom alebo v sprche. Rovnako tomu bude aj v provensálskom štýle, kde bude dokonalá kúpeľňa s povrchovou úpravou ozdobnými obkladmi. S dekormi v priestore bude jednoduchšie zariadiť príjemné interiéry, kolekcie obkladov a dlažieb budú dokonalým doplnkom interiéru.

Prelomte minimalizmus v modernej kúpeľni

Pomocou jednotných obkladov, jednoduchého zariadenia a elegantnej, nekomplikovanej keramiky si môžete do kúpeľne zariadiť moderné minimalistické riešenia. V takýchto aranžmánoch sa však často stáva, že nuda a monotónnosť sú cítiť. S kvetinovým vzorom to ľahko oponujete! Živé farby a jedinečné vzory oživia interiér a zabránia tomu, aby tu bola nuda. Aby výrobky neprehlušili moderný aranžmán, pridávajte ich citlivo – lepšie je použiť malé body s obkladmi alebo poukladať úzke pásy. Moderný priestor, ktorý si chce zachovať minimalizmus, by nemal byť preťažený kvetinovým motívom. Vďaka tomu vnesiete do kúpeľne živšiu, radostnejšiu atmosféru, no zároveň interiér neochudobníte o minimalistický moderný charakter.

Kúpeľne v štýle SPA

V moderných interiéroch sa čoraz viac kladie dôraz na pohodlie pri používaní a skvelú funkčnosť. Pri takejto kombinácii sa tiež neoplatí zabudnúť na estetiku. Vďaka tomu si vo svojich apartmánoch ľahko zariadite kúpeľne v štýle SPA – izby, ktoré sú mimoriadne pohodlné, funkčné a zároveň elegantné a pekné. V kúpeľni v štýle SPA by mala byť keramika jedinečná, rovnako ako jej vybavenie. Dobrou voľbou bude aj kvetinová úprava. Dekoratívne obklady a rastlinné motívy vám umožnia plnohodnotný odpočinok v kúpeľni v štýle SPA. Príjemné, zelené listy vás upokoja, použitie kvetinových motívov vám umožní kontakt s prírodou. Použijú sa tu ako veľké dlaždice s potlačou rastlín, tak aj filigránová mozaika.

Podkladové dlaždice a dlaždice s kvetinovým motívom – správne proporcie

kvety, listy, zeleň a rastliny sú veľmi výrazné motívy, tvary a farby a mali by sa používať opatrne. Hoci obkladačky v súčasnosti zažívajú skutočnú renesanciu, príliš zaplnená kúpeľňa týmito prvkami sa môže rýchlo stať nevzhľadnou. Pamätajte, že nielen povrchová úprava určuje interiér, ale aj skrinky, keramika a doplnky. V našej kúpeľni sa povrch, na ktorý môžete položiť dekoratívne dlaždice, líši. Samozrejme, celé steny doplnené dekorom pôsobia skvelým dojmom – táto možnosť je však ideálna len do priestranných miestností, kde nebude dekoratívny efekt ohromujúci. V prípade obkladov s kvetinovým motívom je dobré postupovať opatrne a striedmo, aby všetko spolu pekne ladilo v celom pohľade na kúpeľňu. Skôr ako sa pustíte do kladenia dlaždíc, hľadajte zaujímavú inšpiráciu a podľa toho navrhnite interiér. Starostlivo upravená stena poteší. Nemusí byť úplne dotvorený dekorom – rovnako atraktívne budú vyzerať pruhy dekoratívnych obkladov alebo atraktívne vložené detaily.

You may also like